Miesięczne archiwum: lipiec 2014

Mecz towarzyski z okazji 700 lat Lubszy

SzkolaNowa (11)Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Lubszy do aktywnego spędzenia czasu w sobotnie popołudnie. 19 lipca 2014 roku, o godz. 16:00, na boisku w Szkole Podstawowej w Lubszy odbędzie się turniej piłki nożnej. Każdy, kto ma ochotę dołączyć do gry i zagrać z drużynami takimi jak reprezentacja Piekarni Maj, OSP, Rady Rodziców i innych, może czuć się zaproszony.

Czytaj dalej Mecz towarzyski z okazji 700 lat Lubszy

Lubsza (woj. śląskie) na Facebooku

LubszaFB„Lubiącym” przypominamy, a pozostałych informujemy, że od kilku lat Lubsza posiada swój profil na portalu społecznościowym Facebook. Profil lubsza (woj. śląskie) polubiło już ok. 200 osób. Wszystkich mieszkańców i sympatyków Lubszy zachęcamy do tego samego, dzięki czemu na bieżąco otrzymywać będą najświeższe informacje, linki i odnośniki do tematów związanych z miejscowością.

Czytaj dalej Lubsza (woj. śląskie) na Facebooku

Zebranie na półmetku Jubileuszu

zebranie (4)W czwartek, 10 lipca, o godz. 18:00, w Szkole Podstawowej w Lubszy odbyło się zebranie Komitetu Organizacyjnego Obchodów 700-lecia Sołectwa. Jak zwykle, na spotkanie prowadzone przez szefową komitetu – Ewę Kitę – przybyli przedstawiciele lubszeckich instytucji, członkinie rady pedagogicznej oraz mieszkańcy zaangażowani w realizację obchodów Jubileuszu.

Czytaj dalej Zebranie na półmetku Jubileuszu

Lubsza jak malowana

plenerMalarski (56)Zakończył się Plener Malarski organizowany w ramach obchodów 700-lecia Lubszy przez OSP Lubsza na terenie Szkoły Podstawowej im. J. Lompy. Zgodnie z hasłem przewodnim przedsięwzięcia: „Ocalić od zapomnienia”, zadaniem uczestników było utrwalenie na płótnie lub papierze charakterystycznych dla Lubszy miejsc, widoków lub zabytków. Trwający trzy dni plener (10-12 lipca 2014 roku) uatrakcyjniły warsztaty ceramiczne, podczas których powstało wiele pięknych glinianych przedmiotów.

Czytaj dalej Lubsza jak malowana

Zebranie Komitetu Organizacyjnego

logo4W czwartek, 10 lipca 2014 roku, o godz. 18:00, w Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy (ul. Szkolna 1) odbędzie się kolejne spotkanie członkiń i członków Komitetu Organizacyjnego Obchodów 700-lecia Lubszy. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy przy organizacji Jubileuszu, także spoza komitetu!

Zapraszamy na plener malarski z okazji 700-lecia Lubszy

kosciolImpresja2Wszystkich miłośników sztuki lubiących szkicowanie, rysowanie, malowanie zachęcamy do udziału w Plenerze malarskim „Ocalić od zapomnienia”, który odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2014 roku. W plenerze, organizowanym przez OSP Lubsza w siedzibie Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy, mogą brać udział wszyscy bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Czytaj dalej Zapraszamy na plener malarski z okazji 700-lecia Lubszy