Zobacz Lubszę w obiektywie – konkurs fotograficzny trwa!

fotografiaWszystkich amatorów fotografii zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Uroki Lubszy”. Zdjęcia można nadsyłać do końca wakacji. Najlepsze z nich złożą się na wystawę organizowaną z okazji 700-lecia Lubszy oraz wirtualną galerię na stronie www.lubsza.org. Zwycięska fotografia zostanie opublikowana na łamach tygodnika „Gwarek”. Jedną z nagród będzie możliwość otrzymania akredytacji na fotografowanie imprezy „Gwarki 2014” w Tarnowskich Górach, przy fotoreporterze „Gwarka”.

Celem konkursu jest odkrywanie i dokumentowanie na fotografii piękna Lubszy, ukazanie jej z oryginalnej perspektywy. Prace będą oceniane przez jury w czterech kategoriach:
1. Przyroda – panorama, widoki, fauna i flora
2. Architektura – zabytki, budynki, ulice
3. Ludzie – portrety, zdjęcia rodzinne, ludzie przy pracy i od święta
4. Wydarzenia – dokumentacja wydarzeń ważnych dla Lubszy oraz uroczystości związanych z życiem mieszkańców.

W każdej z kategorii można zgłosić maksymalnie 2 osobne zdjęcia lub 1 cykl /fotoreportaż (max. 8 powiązanych zdjęć, opowiadających jakąś historię). Zgłoszenia wraz ze zdjęciami należy przysyłać e-mailem, na adres konkurs@lubsza.org lub splubsza@gmail.com lub dostarczyć (osobiście lub listownie) do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Lubszy, ul. Szkolna 1. Jury będzie rozpatrywać prace, które nadejdą do 1 września 2014 roku. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 3 września. Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe oraz – dzięki uprzejmości redakcji tygodnika „Gwarek” – nagrody  dodatkowe: publikację najlepszego zdjęcia na łamach pisma oraz możliwość współfotografowania „Gwarków 2014”.

W konkursie mogą brać udział wszyscy zainteresowani, po uprzednim zapoznaniu się z Regulaminem. W  przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna, (pobierz formularz), którą należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Lubszy w formie papierowej. Więcej informacji uzyskać można w regulaminie oraz kontaktując się telefonicznie, tel. 785 918 763 lub e-mailowo: konkurs@lubsza.org. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Pobierz:
Regulamin konkursu fotograficznego

Zgoda opiekuna na udział dziecka w konkursie

(AK)