Kościół w Lubszy najpiękniejszy!

KosciolTecza231 lipca zakończyło się głosowanie w plebiscycie portalu Nasze Miasto na najpiękniejszy kościół powiatu lublinieckiego. Pierwsze miejsce spośród 34 świątyń oraz 10408 głosów zdobył kościół p.w. św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy! Jest to już druga edycja konkursu. W pierwszym plebiscycie w 2012 roku, Lubsza znalazła się zaraz poza podium. Tym razem lubszecki kościół wygrał. Cieszymy się i gratulujemy.

 

Rywalizacja była zacięta, a konkurencja mocna. Stale „deptały nam po piętach”, a momentami nawet wyprzedzały kościoły, które ostatecznie zajęły, także zaszczytne, drugie (Gwoździany) i  trzecie (Boronów) miejsce.Na szczęście mobilizacja osób, przekonanych, że to kościół w Lubszy jest najpiękniejszy i ich głosy oddawane każdego dnia sprawiły, że Lubsza może poszczycić się zwycięstwem w roku swego 700-lecia. Dużą rolę odegrał facebookowy profil wsi Lubsza (woj. śląskie), który na bieżąco monitorował przebieg konkursu i promował lubszecką kandydaturę

Do drugiego, wojewódzkiego etapu, przejdą świątynie, które uzyskały najwięcej głosów internautów w lokalnych etapach.  Kościół p.w. św. Jakuba Ap. Starszego ma więc w nim miejsce zagwarantowane. Ponadto nagrodą będzie wspólne zdjęcie wiernych na tle zwycięskiej świątyni oraz artykuł o wspólnocie w Dzienniku Zachodnim.

(AK)