Nowa publikacja o Lubszy już czeka na czytelników

SMZL 9Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej, przygotowało dla Państwa miłą niespodziankę. Na początku grudnia ukazała się publikacja pt. „Jubileusz 700-lecia Lubszy”, wydana dzięki finansowemu wsparciu Gminy Woźniki.

Książka ma formę albumu w twardej oprawie formatu A4, liczy 64 strony. W środku znajdziecie Państwo teksty, które przez cały rok 2014 ukazywały się na stronie www.lubsza.org i relacjonowały poszczególne wydarzenia cyklu obchodów 700-lecia naszej miejscowości. Przede wszystkim jednak – jak na album przystało – znalazło się w nim prawie 200 kolorowych fotografii, obrazujących przebieg Jubileuszu. Prawie każdy znajdzie na nich siebie lub członka swojej rodziny. Całość opracowana w czytelnej, nowoczesnej formie graficznej.

Album można obejrzeć w siedzibie Stowarzyszenia, przy ul. Szkolnej 1 w Lubszy (udostępniony w kancelarii Szkoły Podstawowej). Wkrótce znajdzie się on także w Bibliotece Publicznej przy ul. Plebiscytowej. Zapraszamy wszystkie osoby chcące wesprzeć działalność Stowarzyszenia. W sprawie publikacji można się także kontaktować mailowo (kontakt@lubsza.org) lub telefonicznie (504 327 385). Mamy nadzieję, że w każdym lubszeckim domu – lub pod choinką – znajdzie się ta unikalna pamiątka Jubileuszu, który wszyscy wspólnie świętowaliśmy.

woznikiAlbum został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki