Szlaki i bezdroża – z Krisem Beskidzkim!

gora grojecGorąco polecamy śledzenie niezwykle ciekawego bloga turystycznego: Krisowe szlaki i bezdroża, prowadzonego przez pasjonata turystyki, historii, fotografii –  Krisa Beskidzkiego.

Kris Beskidzki to oczywiście nick, czyli internetowe „wcielenie”, mieszkańca Bytomia, który od 2012 roku relacjonuje swoje wyprawy za pośrednictwem bloga. Znajdziemy w nim opisy atrakcji turystycznych, miejsc o szczególnych walorach historycznych, ale także obiektów już nieistniejących. Relacje dotyczą dotyczą różnych polskich miejscowości, jednak większość z nich opisuje najciekawsze miejsca i zaułki naszego regionu.

Wszystkie posty są wyczerpujące, bogate w informacje historyczne i ciekawostki, uzupełnione atrakcyjną i wartościową dokumentacją fotograficzną. Dla pasjonatów turystyki będzie to zapewne ciekawa lektura. Osoby śledzące stronę www.lubsza.org być może pamiętają, że Kris Beskidzki zawitał także w nasze strony i we wpisie z 18 kwietnia 2015 roku obszernie opisał rezerwat Góra Grojec. Niedawno Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej nawiązało kontakt z autorem bloga, który docenia walory turystyczne tutejszych okolic, pisząc:
[Waszej] części powiatu należy się nie tylko promocja, ale także ubogacenie świadomości  miejscowej i okolicznej społeczności, że jest to naprawdę wyjątkowy obszar bogaty w historię i zabytki.   Oprócz Lubszy, Kamienicy, Psar istnieje chociażby ciekawa wioska – Kamieńskie Młyny, która zbytnio nie jest doceniona i  brakuje informacji na temat tutejszych młynów i historii związanej z przemarszem wojsk napoleońskich. Po za tym sama rzeczka stanowi granice powiatu, a w przeszłości granice zaborów.
Mamy nadzieję, że to zainteresowanie lokalną historią przerodzi się we współpracę. Tymczasem zapraszamy na stronę: www.szlakiibezdroza.blogspot.com

(AK)
Zdjęcie pochodzi z artykułu Lubsza – rezerwat Góra Grojec