Nasze konkursy – podajemy wyniki

13578963_1067562936625302_1995115777_nPodczas I Ceramicznej Nocy Świętojańskiej rozstrzygnięto dwa konkursy. Pierwszy z nich – przenaczony dla dzieci – polegał na odnalezieniu symbolicznego kwiatu paproci. Drugi – to konkurs kulinarny „Lubszecka Muszla” – na najlepsze ciastko z motywem muszli św. Jakuba.

Poszukiwanie kwiatu paproci było jedną z atrakcji nawiązującą do dawych tradycji nocy świętojańskich. Nasze kwiaty paproci były wyjątkowe – okazały się nimi unikatowe grafiki wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Dziesięć osób, którym udało się – pomimo ciemności – odnaleźć grafiki ukryte na terenie imprezy, mogło je zabrać do domu na pamiątkę wydarzenia. Szczęśliwymi znalazcami okazali się: Zosia Trzeciak, Wojtek Kita x 2, Łukasz Chrzanowski, Maja Kamińska, Paulina Witkowska, Kasia Kamińska, Paweł Zygmunt, Paweł Klyta, Natalia Klyta.

Drugi konkurs przeznaczony był dla wszystkich, ale w szczególności dla tych, których pasją jest pieczenie. Celem konkursu było przygotowanie wypieku (ciastka) nawiązującego do muszli św. Jakuba. Najlepszy wypiek ma szansę na miano lokalnego produktu Lubszy i  seryjną produkcję. Może stać się również kulinarną wizytówką miejscowości leżącej na Drodze św. Jakuba. Pomimo powtarzającego się motywu muszli, każdy wypiek zaprezentowany w konkursie był wyjątkowy. Aby zachować wymóg obiektywizmu, produkty miały przyporządkowane numery, zaś nazwiska twórców do końca były tajne. W skład jury konkursowego weszli: sołtys – Beata Golasz, lubszecka radna – Maria Golasz oraz przedstawiciele naszych partnerów – Elżbieta Czempik z firmy Tupperware i Łukasz Majchrzyk z Piekarni-Ciastkarni Ł.M.Maj. Werdykt jury był następujący: I miejsce – Brygida Walczak, II miejsce – Barbara Witkowska, III miejsce – Dorota Nowak. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, do degustacji ciastek mogła przystąpić publiczność. Otrzymaliśmy od Państwa wiele głosów, że na uwagę i docenienie zasługują także ciasteczka rumowe Teresy Wróbel – co postanowiliśmy oficjalnie odnotować i nagrodzić. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za starania, udział i gratulujemy kreatywności.

(AK), zdj. B. Witkowska, E. Morcinek, D. Klyta

Projekt „Sztuka z historią w tle – warsztaty i plenerowy wypał ceramiki w Lubszy”
został 
dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki.