Lubszelki promują Lubszę

Lubszelki – pyszne ciasteczka w kształcie muszli z Lubszy. Muszli – bo to symbol dróg św. Jakuba, Lubszy – bo to przez nią przechodzi jakubowy szlak i stąd pochodzi receptura pysznego wypieku. W 2019 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej podbijało podniebienia miłośników Camino i nie tylko.

Promocja Lubszelek to obecnie ważna część działalności Stowarzyszenia. Ciasteczka są wytwarzane ręcznie przez sprawdzoną i doświadczoną cukierniczkę – jako produkt rękodzielniczy są zatem droższe. Dlatego też nasza organizacja pozyskała dofinansowanie z Gminy Woźniki na kolejne partie ciastek, którymi może częstować przy różnych okazjach, szczególnie tych kojarzonych z Drogą św. Jakuba.

W 2019 roku Lubszelki pojawiały się kilkakrotnie: jako upominki dla gości podczas otwarcia zrewitalizowanej Alei ks. Brzozy, podczas I Tarnogórskiego Dnia Jakubowego, na kiermaszu światecznym w SP Lubsza, na spotkaniu caminowiczów z Zagłębiowskiego i Górnośląskiego Klubu Przyjaciół Camino w Tarnowskich Górach, w czasie Pielgrzymki Patriotycznej Drogą św. Jakuba 11 listopada oraz podczas wielu innych okazji.

Promocja Lubszelek dofinansowana z budżetu Gminy Woźniki w 2019 roku