Będzie sala gimnastyczna w Lubszy!

Po ponad 30 latach starań mieszkańców, nadszedł długo oczekiwany dzień dla Lubszy. 20 listopada 2020 roku burmistrz Woźnik – Michał Aloszko – podpisał umowę z wykonawcą sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Lubszy.

Podpisanie umowy miało bardzo uroczysty charakter, gdyż odbyło się w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Woźnikach, w obecności m. in. dyrektor szkoły – Ewy Kity, przewodniczącej Rady Miejskiej – Anny Michalnskiej oraz lubszeckich radnych – Marii Golasz i Tomasza Nowickiego. Po wielu spotkaniach, kilkunastu miesiącach prac, konsultacji i uzgodnień z projektantami, w których uczestniczyli burmistrz, wiceburmistrz, radni, dyrektor szkoły oraz pracownicy urzędu, przyszedł czas rozpoczęcia od dawna wyczekiwanej inwestycji.
Przypomnijmy, że pierwsze plany budowy sali gimnastycznej w Lubszy miały miejsce już w latach 80. poprzedniego wieku. Pomysł powrócił kilka lat temu z inicjatywy mieszkańców, jednak nie został zaaprobowany przez ówczesne władze gminy i ostatecznie do realizacji nie doszło.
Obecne władze gminy ponownie przyjrzały się sprawie i uznały budowę obiektu sportowego w Lubszy za potrzebną i konieczną.
Zakończenie budowy, o ile w jej realizacji nie przeszkodzi epidemia COVID-19, planowane jest na koniec 2021 roku.

tekst: lubsza info