Turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Woźnik 2022

6 października 2022 roku na boisku szkolnym w Lubszy odbył się Turniej piłki nożnej szkół podstawowych zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej, pod patronatem Burmistrza Woźnik  Michała Aloszko.

Na sportowe rozgrywki zaproszono uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Woźniki. Uczestników i gości turnieju powitała prezes Stowarzyszenia – Ewa Kita. W tym roku w zawodach wzięły udział 4 drużyny: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Kamienicy, Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Woźnikach, Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka oraz Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy.

Każda drużyna składała się z 10 zawodników, w tym 4 graczy rezerwowych. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały po 10 minut. W sumie odbyło się 6 meczy, punktowanych następująco: wygrana – 3 punkty, remis – 1, a przegrana – 0 punktów. Piłkarzy dopingowały dzieci oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lubszy, a także rodzice i przybyli kibice.

W tym roku dwie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów, dlatego przeprowadzona została seria rzutów karnych, która wyłoniła zwycięzcę. I tak pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Lubszy. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach – Ligota Woźnicka, a dalej uplasowała się Szkoła Podstawowa w Kamienicy.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczyły Beata Bacior – zastępca Burmistrza i Ewa Kita – prezes Stowarzyszenia. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom!

Projekt „Turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Woźnik” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.