Turniej piłki siatkowej szkół podstawowych

8 grudnia 2022 roku na nowej sali gimnastycznej w Kamienicy odbył się „Turniej piłki siatkowej szkół podstawowych” zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej pod patronatem Burmistrza Woźnik – Michała Aloszko.

 

Były to pierwsze rozgrywki siatkarskie w naszej gminie, na które zaproszono uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Woźniki w tej dyscyplinie sportowej.

Turniej odbył się gościnnie na nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kamienicy, gdzie wszystkich uczestników i gości turnieju powitała Grażyna Kuczera – nauczycielka wychowania fizycznego, dyrektor szkoły – Dominika Hanulok oraz prezes Stowarzyszenia – Ewa Kita.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Kamienicy, Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Woźnikach,Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kamieńskich Młynach oraz Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy.

Każda drużyna mieszana składała się z 3 dziewczyn i 3 chłopców oraz zawodników rezerwowych. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W sumie odbyło się 10 meczy, punktowanych następująco: wygrana –  2 punkty, a przegrana – 1 punkt.

I tak pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kamienicy. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej w Lubszy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczyła dyrektor szkoły – Dominika Hanulok oraz z ramienia stowarzyszenia – Daria Janota.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Projekt „Turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Woźnik” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.