Miesięczne archiwum: czerwiec 2014

Procesja Bożego Ciała

Modlitwa przed kaplicą św. Jana Nepomucena19 czerwca 2014 roku parafianie Kościoła pw. św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy przeszli wzdłuż ul. Lompy w  dorocznej Procesji Bożego Ciała. Jak co roku, mieszkańcy ozdobili swoje domy stojące na trasie procesji, odświętnie przybrali stojące po drodze kapliczki i krzyże, które na ten dzień zamieniły się w ołtarze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. (na zdj. parafianie przez kaplicą św. Jana Nepomucena).

Czytaj dalej Procesja Bożego Ciała

lubsza.org „zaprzyjaźniona” z Gwarkiem

gwarekMiło nam poinformować, że strona Jubileuszu 700-lecia Lubszy, www.lubsza.org, trafiła do zaszczytnego grona stron zaprzyjaźnionych tygodnika „Gwarek”. Redakcji dziękujemy za zaufanie, a Państwa zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony, gdzie znajdziecie informacje o najbliższych imprezach w ramach obchodów Jubileuszu oraz lokalne aktualności. Klikając tutaj, można zobaczyć listę wszystkich zaprzyjaźnionych stron „Gwarka”.

Festyn z okazji 700-lecia Lubszy za nami

314 czerwca 2014 roku odbył się Festyn Lubszecki zorganizowany wspólnie przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Szkołę Podstawową im. Józefa Lompy w Lubszy w ramach obchodów Jubileuszu 700-lecia Sołectwa. Uczestnicy imprezy mieli okazję obejrzeć występy przygotowane przez przedszkolaków oraz uczniów i posłuchać popisów wokalnych podopiecznych Mateusza Meisnera. Podczas festynu wręczono także dyplomy i nagrody dla laureatek/-ów konkursu plastycznego „Zabytki Lubszy naszą historią”.

Czytaj dalej Festyn z okazji 700-lecia Lubszy za nami

Plebiscyt na najpiękniejszy kościół powiatu lublinieckiego

KosciolTecza2Gorąco zachęcamy do udziału w plebiscycie ogłoszonym po raz drugi przez portal NaszeMiasto.pl, na najpiękniejszy kościół powiatu lublinieckiego! Nagrodą główną będzie artykuł na temat parafii, który ukaże się w Dzienniku Zachodnim oraz wspólne zdjęcie parafian na tle zwycięskiego kościoła. Plebiscyt dopiero wystartował, głosowanie w etapie lokalnym potrwa aż do 31 lipca 2014 roku. Potem rozpocznie się regionalny etap konkursu, w którym wybrany zostanie najpiękniejszy kościół województwa śląskiego.

Czytaj dalej Plebiscyt na najpiękniejszy kościół powiatu lublinieckiego

14 czerwca zapraszamy na Festyn

logo4Wszystkich mieszkańców Lubszy i okolic zapraszamy na festyn, który odbędzie się w sobotę, 14 czerwca 2014 roku! Festyn organizowany jest z okazji obchodów Jubileuszu 700-lecia Lubszy na placu przy straży, przy ul. Plebiscytowej. Impreza przygotowywana jest wspólnie przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Szkołę Podstawową im. J. Lompy w Lubszy.

Czytaj dalej 14 czerwca zapraszamy na Festyn

Janko i dziewczyny lubszeckie

gwarekSesjaZachęcamy do sięgnięcia po tygodnik „Gwarek” z 3 czerwca 2014 roku, w którym ukazał się artykuł Jarosława Myśliwskiego pt. „Janko i dziewczyny lubszeckie” omawiający sesję popularnonaukową nt. „Lubsza – wczoraj, dziś i jutro”, jaka odbyła się 23 maja br. –> czytaj tutaj. Fot. J. Myśliwski

Lubsza w obiektywie

lubszaOrgZapraszamy do oglądania nowych zdjęć zamieszczonych w zakładce Galeria. Można tam znaleźć liczne fotografie lubszeckich widoków, zakątków, zabytków, a także relacje fotograficzne z wydarzeń związanych z Jubileuszem 700-lecia Lubszy. Tych z Państwa, którzy chcieliby zaprezentować własne zdjęcia, prosimy o kontakt. Najciekawsze z nich umieścimy na stronie Jubileuszu.