Miesięczne archiwum: kwiecień 2014

Rodzinny konkurs plastyczny „Zabytki Lubszy naszą historią”

logospSzkoła Podstawowa w Lubszy ogłasza konkurs plastyczny pt. „Zabytki Lubszy naszą historią”, którego celem jest  m. in. popularyzacja wiedzy o Lubszy oraz pobudzenie wrażliwości plastycznej i historycznej wszystkich osób, bez względu na wiek.  W konkursie mogą brać udział wyłącznie zespoły, zaś prace muszą mieć formę przestrzennej prezentacji zabytku. Termin składania prac mija 16 maja 2014 roku, ogłoszenie wyników nastąpi 23 maja. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a prace uczestników złożą się na wystawę z okazji 700-lecia Lubszy.

Czytaj dalej Rodzinny konkurs plastyczny „Zabytki Lubszy naszą historią”

Olimpiada Wiedzy o Lubszy i Gminie Woźniki

9 maja 2014 roku o godz. 10:00 w Szlompa 001kole Podstawowej w Lubszy (ul. Szkolna 1) odbędzie się Olimpiada Wiedzy o Lubszy i Gminie Woźniki przeznaczona dla uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Gminy Woźniki. Celem olimpiady jest poznanie historii regionu (w tym Lubszy), topografii Gminy Woźniki, propagowanie wiedzy o wybitnych postaciach związanych z Lubszą (życie i twórczość Józefa Lompy) oraz rozwijanie zainteresowań tematyką historyczną i edukacją regionalną.

Czytaj dalej Olimpiada Wiedzy o Lubszy i Gminie Woźniki

Zbieramy eksponaty do Izby Regionalnej

Izbaregionalna3Przedstawiciele Szkoły   Podstawowej   w   Lubszy   zwracają   się  z prośbą do wszystkich mieszkańców Lubszy posiadających stare, niepotrzebne antyki (przedmioty gospodarstwa domowego, meble, wszelkie wytwory rękodzieła itp.), o przekazanie ich na rzecz powstającej w szkole Izby Regionalnej. Wystawa o takiej nazwie, przygotowywana w ramach obchodów 700-lecia Lubszy, zostanie otwarta w czerwcu 2014 roku. Będzie to stała ekspozycja starych, pamiątkowych przedmiotów codziennego użytku znalezionych w lubszeckich gospodarstwach domowych.

Czytaj dalej Zbieramy eksponaty do Izby Regionalnej

Inauguracja Jubileuszu 700 lat Lubszy za nami

kosciolzlotuNiedziela, 6 kwietnia 2014 roku zapisze się w księgach historii Lubszy. W tym dniu – inaugurującym Jubileusz 700-lecia Sołectwa – w kościele parafialnym p.w. św. Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy odbyła się uroczysta, dziękczynna Msza św. w intencji wszystkich parafian i mieszkańców Lubszy na przestrzeni jej dziejów. O godz. 10:00 w kościele licznie zgromadzili się byli i obecni mieszkańcy Lubszy i okolic, jak również sympatycy wsi i specjalnie na tę okazję zaproszeni goście z całego województwa śląskiego.

Czytaj dalej Inauguracja Jubileuszu 700 lat Lubszy za nami