VI-X 2014 – Konkurs fotograficzny „Uroki Lubszy”

SG Przyroda (2) (Kopiowanie)Znamy już wyniki konkursu fotograficznego „Uroki Lubszy” organizowanego przez redakcję strony www.lubsza.org oraz Szkołę Podstawową w Lubszy z okazji jubileuszu 700-lecia Sołectwa. Wystawa nagrodzonych prac odbędzie się podczas kiermaszu świątecznego, 7 grudnia br., ale już teraz zapraszamy do obejrzenia najpiękniejszych ujęć Lubszy i jej mieszkańców.

Zdjęcia zgłaszane były w pięciu kategoriach: Przyroda, Architektura, Wydarzenia, Ludzie oraz Cykle fotograficzne. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, otrzymaliśmy bowiem łącznie ponad 150 zdjęć – najwięcej w tematach przyroda oraz architektura. W związku z tym wybór w tych kategoriach był bardzo trudny i wiele wartościowych zdjęć nie zmieściło się w najlepszej trójce.

W skład jury weszło 7 osób związanych z branżą sztuki, fotografii lub reklamy – zależało nam bowiem, aby wynik był jak najbardziej obiektywny oraz przygotowany przez osoby o rozmaitych gustach i punktach widzenia. W jury znaleźli się:
– Anna Osadnik – graficzka, malarka, rzeźbiarka, nauczycielka sztuki w Liceum Plastycznym w Tarnowskich Górach, autorka ponad 30 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych, od niedawna mieszkanka Lubszy
– Jarosław Myśliwski – redaktor naczelny tygodnika „Gwarek” (patrona prasowego obchodów lubszeckiego Jubileuszu) oraz dziennikarz i fotograf tego pisma
– Edward Morcinek –  nauczyciel SP Lubsza z najdłuższym stażem, pasjonat fotografii, podróży i rowerów, autor bloga fotograficznego http://gedmor.blogspot.com/
– Jan Żabicki – emerytowany nauczyciel SP Lubsza, były radny Powiatu Lublinieckiego  amatorsko zajmuje się sztuką, zawodowo wykonywał reklamy, banery, szyldy i materiały reklamowe
– Ryszard Stotko – specjalista ds. marketingu i PR Polskiego Radia Katowice, fotograf
– Marek Pawełek – pseud. pavellek artysta plastyk, malarz i fotografik z Tarnowskich Gór, tworzy abstrakcje i kolaże w dużych formatach, kurator wydarzeń artystycznych m.in.  „Muzyka na Plan”, „Dzień Kultury Ulicznej”, „Plener Festival”
– Marcin Wojtek – fotograf z brytyjskim dyplomem UK Open Learning, informatyk, prowadził firmę fotograficzną, publikuje zdjęcia na portalach tematycznych i mapach google’a, absolwent SP Lubsza.
Jurorzy oceniali zdjęcia indywidualnie, przyznając im punkty wpisywane do tabeli . Każde zdjęcie miało zakodowaną nazwę, odszyfrowanie zwycięzców nastąpiło po ostatecznym podliczeniu punktów wszystkich członków jury.

Laureaci konkursu „Uroki Lubszy”
I miejsce: ex aequo dwa zdjęcia autorstwa Sabiny Garus
II miejsce: Bronisława Kamińska
III Miejsce: ex aequo Dariusz Jurek, Karolina Klyta, Marek Leś

Laureaci w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Przyroda
I miejsce: Sabina Garus
II miejsce: Sabina Garus
III miejsce: ex aequo Karolina Klyta, Barbara Witkowska, Marek Leś

Kategoria Architektura
I miejsce: Bronisława Kamińska
II miejsce: ex aequo Dariusz Jurek, Sabina Garus
III miejsce: Marek Leś

Kategoria Wydarzenia
I miejsce: Karolina Klyta
II miejsce: Aldona Buchenfeld-Bartos
III miejsce: ex aequo dwa zdjęcia Karoliny Klyty

Kategoria Ludzie
I miejsce: Tomasz Golaś w imieniu autora
II miejsce: Karolina Klyta
III miejsce: Jadwiga Buchenfeld, Karolina Klyta

Kategoria Cykl
I miejsce: Dariusz Jurek „Lubsza na drodze św. Jakuba”
II miejsce: Marek Leś „Las”
III miejsce: Kinga Skiba „Zwierzęta w Lubszy”, Marek Leś „Ul. Lompy 76”

Wyróżnienia poszczególnych członków jury:

Od Anny Osadnik dla zdjęcia autorstwa Barbary Skorupy „za kompozycję, nastrój i światło”

BS Przyroda (Kopiowanie)

Nagroda specjalna Ryszarda Stotko i redakcji internetowej Radia Katowice dla Karoliny Klyty

KK Przyroda (3) (Kopiowanie)

Nagrody rzeczowe otrzymają laureaci trzech pierwszych miejsc w konkursie otwartym
(tzn. najlepsze zdjęcia spośród wszystkich nadesłanych), a także zdjęcia, które wygrały w każdej z pięciu kategorii: Przyroda, Architektura, Wydarzenia, Ludzie i Cykl. Dodatkowo fotografie, które w poszczególnych kategoriach otrzymały II i III miejsce, zostaną uhonorowane dyplomem oraz dołączą do wystawy laureatów konkursu „Uroki Lubszy”.

Nagrody zostaną wręczone podczas kiermaszu świątecznego, w niedzielę, 7 grudnia br., po godzinie 18:00, w Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy. Tego dnia odbędzie się też wystawa najlepszych fotografii oraz multimedialny pokaz wszystkich zdjęć przesłanych na konkurs oraz wiele innych przedświątecznych atrakcji niezwiązanych z konkursem.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom  gratulujemy!

(AK)