Miesięczne archiwum: listopad 2014

Michalina Małolepsza w świecie linorytu

photo 2W naszym cyklu „Ludzie” przedstawiamy Państwu osoby związane z Lubszą, interesujące przez swą osobowość, zainteresowania, dorobek artystyczny czy sukcesy, jakie odnoszą poza rodzimą miejscowością. Tym razem zapraszamy do lektury wywiadu z Michaliną Małolepszą, absolwentką SP Lubsza, a obecnie dyplomowaną artystką mieszkającą i tworzącą w Rotterdamie.

Czytaj dalej Michalina Małolepsza w świecie linorytu

Uroki Lubszy na fotografii – znamy laureatów konkursu

SG Przyroda (2) (Kopiowanie)Znamy już wyniki konkursu fotograficznego „Uroki Lubszy” organizowanego przez redakcję strony www.lubsza.org oraz Szkołę Podstawową w Lubszy z okazji jubileuszu 700-lecia Sołectwa. Wystawa nagrodzonych prac odbędzie się podczas kiermaszu świątecznego, 7 grudnia br., ale już teraz zapraszamy do obejrzenia najpiękniejszych ujęć Lubszy i jej mieszkańców.

Czytaj dalej Uroki Lubszy na fotografii – znamy laureatów konkursu

Wicedyrektor Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego z wizytą w Lubszy

pilki (3)13 listopada 2014 roku Szkołę Podstawową w Lubszy odwiedził zastępca dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach – Paweł Rassek. W towarzystwie Bernarda Szczecha – doradcy marszałka Mirosława Sekuły – wręczył on reprezentantom szkolnych drużyn piłkarskich z gminy Woźniki nagrody za udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Czytaj dalej Wicedyrektor Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego z wizytą w Lubszy

Wybory samorządowe w Lubszy – kandydaci do Rady Powiatu

godlo polskiW najbliższą niedzielę odbędą się Wybory Samorządowe 2014. Wraz z uczestnikami Komitetu Organizacyjnego 700-lecia Lubszy, Radą Rodziców SP Lubsza oraz profilem facebookowym Lubsza (woj. śląskie) gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w wyborach. Pokażmy, że głos Lubszy liczy się w gminie, sami zdecydujmy, kto będzie nas reprezentował w najbliższej kadencji rady gminy, powiatu i na stanowisku burmistrza. Kto nie głosuje, nie decyduje!

Czytaj dalej Wybory samorządowe w Lubszy – kandydaci do Rady Powiatu