Nowe – stare władze w Woźnikach

godlo polskiWciąż czekamy na oficjalne wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada br. Jednak znamy już skład Rady Miejskiej w Woźnikach oraz nazwisko burmistrza na najbliższą kadencję. Niewielką liczbą głosów (48) wygrał dotychczasowy burmistrz Miasta i Gminy Woźniki, Alojzy Cichowski.

Według danych protokołu Miejsko-Gminnej Komisji Wyborczej w Woźnikach z 17 listopada 2014 roku, spośród 7804 osób uprawnionych do głosowania, w wyborze burmistrza uczestniczyło 3619 mieszkańców gminy, z czego 98 oddanych kart zostało wypełnionych błędnie. Roman Wojsyk z  KWW Forum Samorządowe Ziemi Lublinieckiej otrzymał 1736, a Alojzy Cichowski KWW Forum na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Woźniki – 1784 głosy.

Burmistrz Cichowski wprowadził do 15-osobowej Rady Miejskiej 11 radnych ze swojej listy. Są to: Maria Golasz (Lubsza), Franciszek Kowalski (Lubsza/Piasek), Andrzej Staroń (Woźniki/Dyrdy), Jan Telenga, Stefan Długaj, Henryk Gorol, Grzegorz Mośny (Woźniki), Stanisław Wojsyk (Ligota W.), Marian Mierzwa (Psary), Łucjan Garus (Kamienica) i Jacek Krzywoń (Kamieńskie Młyny).
KWW Forum Samorządowe Ziemi Lublinieckiej reprezentować będą w Radzie Miejskiej trzy osoby: Krystyna Gorol (Psary), Weronika Majchrzyk i Czesław Kucharczyk (Babienica), natomiast KWW „Razem dla Miasta Woźniki” – jedna radna, Anna  Michalska (Dyrdy).

Mieszkańców Lubszy może zainteresować rozkład głosów w okręgu nr 13 i 14, w których na radnych startowało troje mieszkańców sołectwa. Według protokołu Miejsko-Gminnej Komisji Wyborczej w Woźnikach dotyczącego wyników wyborów do Rady Miejskiej, w okręgu nr 13 (ul. Lompy, Szkolna, Polna) oddano w sumie 229 ważnych głosów. Na Marię Golasz głosowały 124 osoby, a na Michała Golasia – 105. Z kolei w okręgu nr 14, obejmującym pozostałe ulice Lubszy oraz Piasek głosowało w sumie 227 mieszkańców, z czego na lubszanina – Romana Opiełkę 84 osoby, zaś na Franciszka Kowalskiego z Piasku – 143 głosujących.

W okręgu 13 różnica głosów wyniosła zaledwie 19 głosów, ale nie jest to rekord gminy. Najmniejszą różnicę odnotowano w okręgu nr 2, gdzie Anna Michalska pokonała drugiego w kolejności kandydata czterema głosami (77:73) oraz w Psarach, gdzie Krystyna Gorol otrzymała o 9 głosów więcej niż kontrkandydat.
Warto też zauważyć, że w dwóch okręgach: 4. oraz 6., już 14 października rozstrzygnęło się, kto zostanie radnym. W tych bowiem okręgach zgłoszono tylko po jednym kandydacie. W ten sposób mandat radnego zdobyli Grzegorz Mośny i Stefan Długaj.

Nasi reprezentanci w Gminie:

(AK)
Źródło: www.lubliniec.naszemiasto.pl
Protokół Miejsko-Gminnej Komisji Wyborczej w Woźnikach – wyniki wyborów na burmistrza
Protokół Miejsko-Gminnej Komisji Wyborczej w Woźnikach – wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Woźnikach