Miesięczne archiwum: maj 2014

O Lubszy – wczoraj, dziś i jutro – na sesji popularnonaukowej

Konferencja23 maja 2014 roku o godz. 17:00, w sali restauracji „Pod Kasztanami” w Lubszy, odbyła się sesja popularnonaukowa pod hasłem: „Lubsza – wczoraj, dziś i jutro. Wybrane zagadnienia historyczne, społeczne i edukacyjne”. Na spotkanie przybyli mieszkańcy Lubszy oraz liczni sympatycy miejscowości i historii regionu. W sesji wzięli udział członkowie Komitetu Organizacyjnego Obchodów Jubileuszu, radni, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy, historycy i dziennikarze.

Czytaj dalej O Lubszy – wczoraj, dziś i jutro – na sesji popularnonaukowej

Zaproszenie na sesję popularnonaukową

LubszaHerbKomitet Organizacyjny Obchodów 700–lecia Lubszy zaprasza na sesję popularnonaukową z okazji Jubileuszu Lubszy, która odbędzie się w piątek 23 maja 2014 roku o godz. 17.00, w Restauracji „Pod Kasztanami” w Lubszy. Tematem sesji będą wybrane zagadnienia historyczne, społeczne i edukacyjne dotyczące miejscowości Lubsza „Wczoraj, dziś i jutro…”. Zachęcamy do zapoznania się z programem sesji.

Czytaj dalej Zaproszenie na sesję popularnonaukową

O Lubszy w miesięczniku „Szlaki”

szlaki„Dziewiętnastowieczni historycy uważali Lubszę za jedną z najstarszych miejscowości na Górnym Śląsku, o czym świadczyć miały ich zdaniem liczne znaleziska artefaktów z różnych okresów dziejowych, odkryte na dawnym obszarze Lubszy. Także i prastare ludowe podania i legendy wspominają pobyt na Lubszeckiej Górze świętego Wojciecha, najazd Tatarów i zniszczenie grodziska – zamku na Górze Grojec (…)”

Czytaj dalej O Lubszy w miesięczniku „Szlaki”

Nowy chodnik w Lubszy już po wakacjach

PolnaUrząd Miejski w Woźnikach informuje, że rozstrzygnięto przetarg na budowę chodnika wzdłuż ul. Polnej w Lubszy. Zakończenie realizacji inwestycji ma nastąpić do końca wakacji, tj. do 31.08.2014 r. W ramach zadania wykonane zostaną także dwa przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Polnej i Szkolnej oraz przy wejściu do szkoły od ul. Polnej.

Czytaj dalej Nowy chodnik w Lubszy już po wakacjach

Olimpiada wiedzy o Lubszy i Gminie Woźniki za nami

OlimpiadaZnamy już nazwiska laureatów olimpiady wiedzy o Lubszy i Gminie Woźniki, zorganizowanej w ramach obchodów 700-lecia Lubszy. Konkurs wiedzy odbył się w piątek, 9 maja 2014 roku, w Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych naszej gminy. I i II miejsce zajęły kolejno: Paulina Gorol i Natalia Bazan z Gimnazjum w Woźnikach, III miejsce zdobyła Weronika Syguda ze Szkoły Podstawowej w Psarach.

Czytaj dalej Olimpiada wiedzy o Lubszy i Gminie Woźniki za nami