Archiwa kategorii: Ludzie

Spotkanie z historią – Bernard Szczech w SP Lubsza

DSC0564027 marca 2015 roku w lubszeckiej Szkole Podstawowej im. J. Lompy odbyło się spotkanie uczniów klas 4-6 z Bernardem Szczechem – autorem najnowszej publikacji o dziejach Lubszy. Podczas spotkania gość opowiedział o swojej pracy historyka, muzealnika oraz pasji kolekcjonera starych rzeczy i twórcy historycznych wystaw.

Czytaj dalej Spotkanie z historią – Bernard Szczech w SP Lubsza

Michalina Małolepsza w świecie linorytu

photo 2W naszym cyklu „Ludzie” przedstawiamy Państwu osoby związane z Lubszą, interesujące przez swą osobowość, zainteresowania, dorobek artystyczny czy sukcesy, jakie odnoszą poza rodzimą miejscowością. Tym razem zapraszamy do lektury wywiadu z Michaliną Małolepszą, absolwentką SP Lubsza, a obecnie dyplomowaną artystką mieszkającą i tworzącą w Rotterdamie.

Czytaj dalej Michalina Małolepsza w świecie linorytu

Z cyklu „mieszkańcy Lubszy”: Dorota Osadnik i jej obrazy

DorotaOsadnik (28)14 września br., w Szkole Podstawowej w Lubszy odbył się w wernisaż wystawy haftu krzyżykowego pani Doroty Osadnik. Wystawę obejrzało wielu lubszan, reportaż o niej pojawił się w lokalnej prasie. Jeśli ktoś nie zdążył na wernisaż bądź chciałby przypomnieć sobie obrazy „malowane haftem”, prezentujemy sylwetkę autorki oraz zdjęcia niektórych prac z jej kolekcji.

Czytaj dalej Z cyklu „mieszkańcy Lubszy”: Dorota Osadnik i jej obrazy

Roman Wojsyk – kandydat na burmistrza Woźnik

wojsyk2Roman Antoni Wojsyk – zam. Kamienica, lat 59, kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Woźniki. Komitet Wyborczy Wyborców Forum Samorządowe Ziemi Lublinieckiej .

Z wykształcenia inżynier mechanik, absolwent wydziału Mechaniczno – Technologicznego na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Długoletni pracownik Zakładów „Lentex” S.A. w Lublińcu, przez kilka kadencji był członkiem Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w swoim zakładzie pracy.

źródło: http://www.forumsamorzadowe.org/Candidates/Mayer2

Alojzy Cichowski – kandydat na burmistrza Woźnik

cichowski 001Alojzy Stanisław Cichowski – zam. Woźniki, lat 64, kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Woźniki. Komitet Wyborczy Wyborców Forum na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Woźniki. Lista nr 27.

Burmistrz Woźnik od 2002 roku.

Plany dotyczące Lubszy na lata 2014-2018:

– Wykonanie dokumentacji i rozbudowa budynku OSP Lubsza
– Wykonanie oświetlenia w Lubszy, ul. Boczna, ul. Polna wzdłuż szkoły
– Montaż instalacji solarnych
– Rozbudowa oczyszczalni w Psarach jako warunek konieczny wykonania planów kanalizacji w miejscowościach dotychczas nieskanalizowanych.