Wernisaż OSY

AnnaOsaAnna Osadnik, czyli Osa – znacie? Jeśli nie – to powinniście poznać. Najbliższa okazja nadarzy się już 3 lipca 2015 roku. Galeria „Na żywo” Polskiego Radia w Katowicach zaprasza bowiem tego dnia na wernisaż malarstwa mieszkającej w Lubszy artystki.

Graficzka, rzeźbiarka, malarka, nauczycielka sztuki, pasjonatka i mistrzyni ceramiki, zbieraczka złotych papierków po cukierkach – to tylko niektóre określenia charakteryzujące Annę Osadnik (na zdj.) – absolwentkę Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby we Wrocławiu. Osa – bo taki przyjęła pseudonim artystyczny – pochodzi z Tarnowskich Gór, gdzie jest znaną osobistością świata kultury i sztuki. Jednak jej rodzinne korzenie znajdują się w Lubszy, podobnie jak aktualny dom i pracownia.

Anna Osadnik jest autorką kilkudziesięciu wystaw w Polsce i za granicą, twórczynią oryginalnej serii ceramicznych głów „Główki i półgłówki” (kto raz je widział – nigdy nie zapomni). W Lubszy znana bezpośrednio przede wszystkim uczennicom i uczniom SP Lubsza, którzy w 2014 roku uczestniczyli w prowadzonych przez Osę warsztatach rzeźbienia z gliny podczas pleneru z okazji jubileuszu 700-lecia sołectwa.

Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć malarstwo Anny Osadnik oraz osobiście poznać tę niezwykłą i serdeczną osobę zachęcamy do odwiedzenia galerii „Na żywo” (ul. Ligonia 29, Katowice), w piątek, 3 lipca, o godz. 17:00.

f35a90769cd45aef30d38a244962206canna-osadnik-malarstwo-zapro1(AK)
źródło: http://www.radio.katowice.pl/polecamy,104,Malarstwo-Anny-Osadnik.html