Miesięczne archiwum: lipiec 2023

Odcinek drogi jakubowej: Lubsza –> Hutki – zaliczony!

Czy upał, czy mróz, czy słońce, czy deszcz – nam nie przeszkadza by podążać drogą św. Jakuba te słowa można było usłyszeć od grupy biorącej udział w Projekcie: „Bądź jak Jakub – promocja drogi jakubowej”, która w dniu 31 lipca 2023 roku zrealizowała swoją część planu i przeszła odcinek drogi jakubowej – Lubsza -> Hutki.

Jesteśmy dumni z Was i życzymy wytrwałości 😊

Czytaj dalej Odcinek drogi jakubowej: Lubsza –> Hutki – zaliczony!

Lubszanie w Lubrzy

W dniu 19 lipca 2023 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej w ramach Projektu „Bądź jak Jakub-promocja drogi jakubowej” zorganizowało wyjazd, którego miejscem docelowym była miejscowość Lubrza. Po drodze zwiedziliśmy Pławniowice, które słyną z malowniczego Zespołu Pałacowo-Parkowego nazywanego „architektoniczną perełką” oraz miejscowość Olszowa, w której znajduje się niezwykły Park Miniatur Sakralnych.

Jesteśmy podobni – to właśnie możemy o sobie powiedzieć. My, Lubszanie jesteśmy wsią, która może pochwalić się pięknym kościołem pw. św. Jakuba Starszego oraz Klubem Świętego Jakuba, natomiast podczas tego wyjazdu poznaliśmy Lubrzę, mogliśmy porozmawiać z Lubrzanami oraz zwiedzić ich wspaniały kościół również pw. św. Jakuba Starszego, Czytaj dalej Lubszanie w Lubrzy

Lubszelka – nasz lubszecki wypiek

Warsztaty wypiekania „Lubszelek” – ciasteczek, które są regionalnymi smakołykami reprezentującymi nie tylko Lubszę, ale i całą gminę odbyły się 18 lipca 2023 roku.

Cały proces od zestawienia składników po wyrabianie ciasta, formowanie, wypiekanie oraz przyozdabianie było przeprowadzony przez grupę osób biorących udział w Projekcie „Bądź jak Jakub – promocja drogi jakubowej” z sekcji kulinarnej pod okiem naszej Laureatki konkursu na ciasteczka – Panią Ireną Kita, która zdradziła nam swój wspaniały przepis.

Czytaj dalej Lubszelka – nasz lubszecki wypiek

„Szukamy tlenu” – czas na JOGĘ!

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej w ramach Projektu „Szukamy tlenu” zaprasza na zajęcia z zakresu jogi, które odbywają się w sali gimnastycznej w Lubszy co czwartek o godzinie 18:00-19:30. Zajęcia dostosowane są do możliwości uczestników. W programie zajęć znajdują się między innymi techniki koncentracyjne, relaksacyjne, elementy kreatywne i elementy acrojogi.

Czytaj dalej „Szukamy tlenu” – czas na JOGĘ!