Archiwa kategorii: Projekty – Szukamy Tlenu

Szukamy tlenu – podsumowanie naszego festynu!

Co tam się działo! 🙂

29 września na terenie szkoły odbył się festyn rodzinny „Szukamy tlenu”. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne atrakcje.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości, a następnie dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I-III oraz klas starszych zaprezentowali się w ciekawych układach tanecznych i gimnastycznych. Wszyscy, którzy zawitali do szkoły, mogli uczestniczyć w różnych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich: zabawach z chustami animacyjnymi,  sportowym torze przeszkód dla dorosłych i dzieci, meczach piłki nożnej i siatkowej. W naszej pamięci na długo pozostanie wspaniała zabawa podczas wspólnych dzieci i dorosłych tańców integracyjnych. Tańczyliśmy belgijkę i macarenę.

Czytaj dalej Szukamy tlenu – podsumowanie naszego festynu!

„Szukamy tlenu” – ławka – czy to tylko przedmiot?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to jedna z najbardziej relaksujących i cieszących się popularnością formą aktywności. To idealne miejsce do oderwania się od codziennych zajęć i zatopienia w otaczającej nas przyrodzie i na przykład można przysiąść na ławce.

Czytaj dalej „Szukamy tlenu” – ławka – czy to tylko przedmiot?

„Szukamy tlenu” – Palmiarnia

Tropikalna przygoda – Palmiarnia w Gliwicach

Wyjazd do Miejskiej Palmiarni w Gliwicach był kolejnym naszym działaniem w ramach projektu grantowego „Szukamy tlenu”.

Mieszcząca się na terenie parku imienia Fryderyka Chopina w Gliwicach Miejska Palmiarnia powstała w 1924 roku, choć pierwsze szklarnie na terenie parku stawiane były już w roku 1880. Od tego czasu wiele zmieniło się w tym miejscu i obecnie całość ma bardzo nowoczesny wygląd, który już z zewnątrz wywarł na nas ogromne wrażenie. Cała Palmiarnia obejmuje aż 2000 m2, a najwyższy pawilon mierzy 22 m – co zapewnia dalszy rozwój palm, z których trzy towarzyszą Gliwiczanom od 1924 roku.

Czytaj dalej „Szukamy tlenu” – Palmiarnia

Joga na świeżym powietrzu – tak!

Nasze ostatnie zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, w piękny, ciepły, słoneczny dzień w otoczeniu naszej łąki kwietnej.
Taka forma zajęć pozwoliła nam na kontakt z naturą zwiększa poziom relaksu, a to przekłada się na możliwość osiągnięcia stanu tzn. głębokiego relaksu. Podczas ćwiczeń wykonywanych na świeżym powietrzu  osiągamy lepsze dotlenienie organizmu.
Spróbujcie sami, a my poniżej załączamy nasz filmik z zajęć 🙂

Czytaj dalej Joga na świeżym powietrzu – tak!

Szukamy tlenu – Ogrody Kapias

„Szukamy tlenu” w Ogrodach Kapias

W ramach projektu grantowego „Szukamy tlenu” 21 sierpnia 2023 roku pojechaliśmy na wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach – Zdroju. Swą historią sięgają one do roku 1979, kiedy to właściciel Bro­nisław Kapias postanowił podzielić się swoją pasją z innymi. Na niewielkim niegdyś skrawku ziemi zaczął sadzić rośliny. Na terenie dwóch ogrodów –  Nowego i Starego znajdują się przepiękne okazy roślin, które tworzą niezwykłe, pełne kolorów i kwiatowych zapachów miejsce. Czytaj dalej Szukamy tlenu – Ogrody Kapias

Łąka kwietna – co tu się dzieje?!

Zaobserwowaliście już ten wzmożony ruch na naszej łące kwietnej?

Pogoda sprzyja rozwojowi roślin na naszej łące. Od ostatniej fotorelacji pojawiły się kolejne rośliny a wraz z nimi owady. Kwiaty zapewniają owadom pokarm, a owady poprzez zapylanie gwarantują roślinom wydanie nasion i przetrwanie gatunku.

Na łące można obecnie zobaczyć takie rośliny jak:

Czytaj dalej Łąka kwietna – co tu się dzieje?!