Archiwa kategorii: Obchody jubileuszowe

Podsumowanie Jubileuszu 700-lecia Lubszy

100_8822W Poniedziałek Wielkanocny, 6 kwietnia, mija dokładnie rok od uroczystej inauguracji obchodów 700-lecia Lubszy. 27 marca 2015 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy odbyło się spotkanie podsumowujące przebieg Jubileuszu miejscowości. W zebraniu uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej, a poprowadziła je prezes Stowarzyszenia, Ewa Kita.

Czytaj dalej Podsumowanie Jubileuszu 700-lecia Lubszy

Finał konkursu fotograficznego w świątecznym klimacie

100_83917 grudnia odbył się Kiermasz Świąteczny organizowany – jak co roku – przez Szkołę Podstawową im. J. Lompy w Lubszy. Przedsięwzięcie przygotowali wspólnie: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice, uczennice i uczniowie, pomogły także zaprzyjaźnione firmy. Komitet organizacyjny jubileuszu 700-lecia Lubszy także uczestniczył w niedzielnych wydarzeniach.

Czytaj dalej Finał konkursu fotograficznego w świątecznym klimacie

Uroki Lubszy na fotografii – znamy laureatów konkursu

SG Przyroda (2) (Kopiowanie)Znamy już wyniki konkursu fotograficznego „Uroki Lubszy” organizowanego przez redakcję strony www.lubsza.org oraz Szkołę Podstawową w Lubszy z okazji jubileuszu 700-lecia Sołectwa. Wystawa nagrodzonych prac odbędzie się podczas kiermaszu świątecznego, 7 grudnia br., ale już teraz zapraszamy do obejrzenia najpiękniejszych ujęć Lubszy i jej mieszkańców.

Czytaj dalej Uroki Lubszy na fotografii – znamy laureatów konkursu

Uczennice i uczniowie SP Lubsza z wizytą u Marszałka

uMarszalka (12)24 października 2014 roku Szkołę Podstawową w Lubszy spotkało nie lada wyróżnienie. Reprezentacja uczniów szkoły gościła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego na osobiste zaproszenie marszałka Mirosława Sekuły – patrona honorowego obchodów jubileuszu 700-lecia Lubszy.

Czytaj dalej Uczennice i uczniowie SP Lubsza z wizytą u Marszałka