Turniej Piłki Nożnej o puchar Marszałka

turniej (15) (Kopiowanie)25 września 2014 roku, o godz. 9:00, odbył się w Lubszy międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Turniej zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. J. Lompy w Lubszy w ramach obchodów 700-lecia Sołectwa i odbył się na terenie lubszeckiej szkoły.

Do uczestnictwa w zawodach, którym patronował Marszałek Mirosław Sekuła,  zaproszono drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z gminy Woźniki.  W czwartkowy poranek przybyły reprezentacje: SP Woźniki i SP Ligota Woźnicka z trenerem Krzysztofem Fabiańczykiem, SP Psary z Piotrem Gorolem, SP Kamienica z Grażyną Kuczerą, stawili się też przedstawiciele SP Lubsza przygotowywani pod kątem sportowym przez Darię Klytę, która z ramienia szkoły była także odpowiedzialna za organizację i przebieg całego spotkania. Wszystkich uczestników powitała dyrektor SP Lubsza, Ewa Kita.

Turniej odbywał się na zewnątrz, na jednym z boisk SP Lubsza. Pogoda dopisała, przez zachmurzone niebo często przebijało słońce, a temperatura była optymalna do gry i kibicowania. Mecze trwały do południa, walka była zacięta. Piłkarzom i piłkarkom, które grały w drużynie z Ligoty Woźnickiej, kibicowały lubszeckie cheerleaderki oraz uczniowie szkoły w przerwach między lekcjami. W oczekiwaniu na swoje mecze, gracze korzystali z atrakcji przyszkolnego placu zabaw, kibicowali innym zawodnikom, a niektórzy z profesjonalnym zacięciem godnym mistrzostw świata, wspomagali pracę loży komentatorek. W trakcie przerwy, wszyscy uczestnicy udali się do szkoły na słodki poczęstunek dla podreperowania sił, ufundowany przez Piekarnię-Ciastkarnię Ł. M. Maj.

Turniej, pomimo jego rywalizacyjnego charakteru, stał się okazją do spotkania, integracji i wspólnej zabawy dla uczniów szkół podstawowych rozsianych po całej gminie. Za kilka lat wszyscy spotkają się przecież w gimnazjach, więc podobne imprezy warto powtarzać jak najczęściej.

turniej (62) (Kopiowanie)

W wyniku zaciętej gry udało się wyłonić zwycięską trójkę: I miejsce zajęła drużyna SP Psary, II miejsce SP Lubsza pokonując liczbą bramek zdobytych w całym turnieju (z tą samą liczbą zwycięstw) SP Woźniki, które zajęły III miejsce. Najlepsze drużyny otrzymały puchary Marszałka Województwa Śląskiego, natomiast wszystkie reprezentacje – dyplomy od Marszałka Sekuły za zajęte miejsca oraz udział w zawodach. Wszystkie te trofea wręczył zawodnikom i trenerom Barnard Szczech – doradca Marszałka. Za miesiąc reprezentanci odbiorą w Lubszy także sportowe nagrody rzeczowe dla szkół od Pawła Rasska, z-cy dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.

Na koniec dyrektor Ewa Kita przekazała na ręce Bernarda Szczecha podziękowania za wsparcie i zaangażowanie w obchody jubileuszu 700-lecia Lubszy.
Zwieńczeniem udanego turnieju było pozowanie do wspólnej fotografii wszystkich drużyn, trenerów i kibiców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy. Już wkrótce na naszej stronie oraz stronie internetowej SP Lubsza ukaże się uczniowska relacja z zawodów.

(AK)
Zdj. AK, Weronika Klyta, Klaudia Skiba