Miesięczne archiwum: wrzesień 2014

Z cyklu „mieszkańcy Lubszy”: Dorota Osadnik i jej obrazy

DorotaOsadnik (28)14 września br., w Szkole Podstawowej w Lubszy odbył się w wernisaż wystawy haftu krzyżykowego pani Doroty Osadnik. Wystawę obejrzało wielu lubszan, reportaż o niej pojawił się w lokalnej prasie. Jeśli ktoś nie zdążył na wernisaż bądź chciałby przypomnieć sobie obrazy „malowane haftem”, prezentujemy sylwetkę autorki oraz zdjęcia niektórych prac z jej kolekcji.

Czytaj dalej Z cyklu „mieszkańcy Lubszy”: Dorota Osadnik i jej obrazy

Głosowanie na najpiękniejszy kościół województwa śląskiego

kosciolZgodnie z zapowiedzią, 26 września rozpoczął się finał konkursu na najpiękniejszy kościół w woj. śląskim, organizowany przez portal www.naszemiasto.pl i Dziennik Zachodni. Wśród kandydatur są świątynie, które otrzymały najwięcej głosów w etapach lokalnych. Przypominamy, że kościół św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy został wybrany najpiękniejszym w powiecie lublinieckim!

Czytaj dalej Głosowanie na najpiękniejszy kościół województwa śląskiego

Historia portretu Józefa Lompy

StaraSzkola (2)W tym roku minęła 85. rocznica wmurowania tablicy upamiętniającej osobę Józefa Lompy w ścianę budynku szkoły, w której uczył ten najsłynniejszy mieszkaniec Lubszy. Wspomnienie owej uroczystości stało się punktem wyjścia do opowieści o burzliwej historii portretu Lompy pędzla Stanisława Ligonia, którą snuje na łamach miesięcznika „Szlaki” Bernard Szczech.

Czytaj dalej Historia portretu Józefa Lompy

Muzeum Regionalne w mediach

14092014 (8) (Kopiowanie)Pisaliśmy już o artykule w „Gwarku” na temat uroczystości z 14 września br., podczas której otwarto Muzeum Regionalne im. J. Lompy w Lubszy i odbył się wernisaż wystawy haftu krzyżykowego Doroty Osadnik. Tym razem zapraszamy na lubliniecką stronę portalu NaszeMiasto.pl, gdzie zamieszczono tekst artykułu i zdjęcia z naszej lubszeckiej strony internetowej www.lubsza.org.

Czytaj dalej Muzeum Regionalne w mediach