Finał konkursu fotograficznego w świątecznym klimacie

100_83917 grudnia odbył się Kiermasz Świąteczny organizowany – jak co roku – przez Szkołę Podstawową im. J. Lompy w Lubszy. Przedsięwzięcie przygotowali wspólnie: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, rodzice, uczennice i uczniowie, pomogły także zaprzyjaźnione firmy. Komitet organizacyjny jubileuszu 700-lecia Lubszy także uczestniczył w niedzielnych wydarzeniach.

Każdego roku imprezy organizowane w ramach kiermaszu pozwalają wszystkim uczestnikom poczuć i zasmakować (także dosłownie) trochę świątecznej atmosfery. Tym razem do wyboru były pyszne ciasta pieczone przez rodziców, kawiarenka z kawą i herbatą, kiełbaski z grilla, hamburgery, hot-dogi i pizza. Wystawiono przedstawienie jasełkowe, zaś przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły odwiedził św. Mikołaj z prezentami –  nawet dorośli zostali obdarowani cukierkami. Odbyła się loteria fantowa, która jak co roku cieszyła się wielkim powodzeniem, sprzedawano kartki świąteczne, biżuterię wykonaną ręcznie. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak sala zabaw z megablokami, ekran interaktywny, świąteczne foto-studio, artystyczne malowanie twarzy czy TalentowiSKO (połączenie prezentacji utalentowanych uczniów z promocją systematycznego oszczędzania).

W roku 700-lecia Lubszy nie zabrakło także akcentów jubileuszowych. Na ekranie w holu szkoły wyświetlano zdjęcia wykonane podczas wszystkich wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu Sołectwa, w tym fotografie przysłane na konkurs „Uroki Lubszy”. Zdjęcia, które zwyciężyły w konkursie były prezentowane w formie wystawy fotograficznej na sali gimnastycznej – tam też odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom. Przybyli niemal wszyscy nagrodzeni, a także większość członków jury, za co jako współorganizatorzy konkursu, serdecznie dziękujemy (fotorelacja z tego punktu programu – pod artykułem).

Podczas kiermaszu możliwe było zwiedzanie Muzeum Regionalnego im. J. Lompy, otwartego w tym roku w podziemiach SP Lubsza. Zainteresowani mogli także wziąć udział w spotkaniu z historykiem, Bernardem Szczechem, który poprowadził prezentację archiwalnych zdjęć Lubszy i jej dawnych mieszkańców.

Kiermasz, jak co roku, był dla wielu osób pochodzących lub mieszkających w Lubszy świetną okazją do spotkania i spędzenia wspólnego czasu w kawiarence lub przy zabawie.

Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym „Uroki Lubszy”:

Zdjęcia z Jasełek i kiermaszu (fot. Daria Klyta)

(AK)