II Turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Woźnik

21 listopada 2023 roku na nowej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy odbył się Turniej piłki siatkowej szkół podstawowych zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej, którego patronat objął pan Michał Aloszko – Burmistrz Woźnik.

Były to drugie rozgrywki siatkarskie w naszej gminie, na które zaproszono uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Woźniki w tej dyscyplinie sportowej.

Wszystkich uczestników i gości turnieju powitała pani Beata Bacior – zastępca Burmistrza Woźnik oraz pani Ewa Kita- prezes Stowarzyszenia.

Każda drużyna składała się z  sześciu zawodników oraz czterech rezerwowych. Zespoły w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy A i B. Każda grupa rozegrała systemem „każdy z każdym” mecze  do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Następnie pierwsza miejsca w grupach  rozegrały mecze o I i II miejsce, drugie drużyny o III i IV, a trzecie zespoły o V i VI. W sumie odbyło się 9 meczy, punktowanych następująco: wygrana –  2 punkty, a przegrana – 1 punkt.

W duchu sportowej rywalizacji drużyny zajęły następujące miejsca:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
  • II miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kamieńskich Młynach
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach
  • IV miejsce- Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Woźnikach,
  • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Woźnikach – Ligota Woźnicka,
  • VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Kamienicy

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczyła pani Ewa Kita – prezes Stowarzyszenia. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Projekt „II Turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Woźnik” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.