Zapraszamy na plener malarski z okazji 700-lecia Lubszy

kosciolImpresja2Wszystkich miłośników sztuki lubiących szkicowanie, rysowanie, malowanie zachęcamy do udziału w Plenerze malarskim „Ocalić od zapomnienia”, który odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2014 roku. W plenerze, organizowanym przez OSP Lubsza w siedzibie Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy, mogą brać udział wszyscy bez względu na wiek i miejsce zamieszkania, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Celem tych wspólnych warsztatów malarskich jest zapoznanie się uczestniczek i uczestników z miejscowością Lubsza – jej mieszkańcami, kulturą, zabytkami  (m.in. Kościół św. Jakuba Ap.St, Szkoła Józefa Lompy, kapliczka Jana Nepomucena, probostwo) oraz upamiętnienie Lubszy, jej krajobrazu i dóbr kultury, poprzez sztukę malarską. Założeniem organizatorów jest również integracja środowisk twórczych, wymiana doświadczeń, która może stać się zalążkiem podobnych inicjatyw w przyszłości, a także promocja Lubszy i wzbogacenie jej dorobku kulturalnego.

Planowana jest wystawa najlepszych prac spośród wykonanych przez uczestników obrazów olejnych, akwarel i rysunków. Każdy uczestnik będzie miał zapewniony bezpłatny pobyt z wyżywieniem oraz podstawowe materiały niezbędne do wykonania prac malarskich. Ponadto przewidziane są spotkania zapoznawcze i imprezy towarzyszące.

Szczegółowy program pleneru zostanie przedstawiony na  spotkaniu organizacyjnym w środę, 9 lipca br. o godz. 18:00.

Chętnych do udziału w tym inspirującym wydarzeniu zapraszamy do zgłaszania się (liczba miejsc jest ograniczona). Kontakt: tel. 785918763, 34/3579033 lub e-mail splubsza@gmail.com. Strona wydarzenia na facebooku –> kliknij tutaj. Miejsce: Szkoła Podstawowa im. J. Lompy, ul. Szkolna 1, 42-287 Lubsza

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu przez Gminę Woźniki.

(AK)