Marek Kamiński na Drogach św. Jakuba

MarekKaminskiWkrótce minie rok, odkąd Lubsza wraz z Kościołem św. Jakuba Apostoła Starszego, dostąpiła zaszczytu dołączenia do europejskiego szlaku Dróg św. Jakuba. Już niedługo, bo ok. 11 lipca, planujemy uroczystość poświęconą temu wydarzeniu. Tymczasem zachęcamy do śledzenia trzymiesięcznej pieszej wędrówki znanego podróżnika i polarnika, Marka Kamińskiego, który zmierza na swój „trzeci biegun” –  Santiago de Compostela.

Marek Kamiński to polski polarnik, podróżnik, filozof i przedsiębiorca. Jako pierwszy zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy. W 2004 ponownie zdobył dwa bieguny, tym razem z niepełnosprawnym nastolatkiem Janem Melą.

Podróż drogami św. Jakuba Marek Kamiński rozpoczął w marcu, wyruszając z Królewca. Projektem „3 biegun” zamierza zwrócić uwagę ludzi na kryzys duchowy, jaki przeżywa współczesna Europa. Jak sam mówi: „To wędrówka od bieguna rozumu reprezentowanego przez filozofa z Królewca, Immanuela Kanta, do bieguna wiary leżącego w Santiago.”

Pieszą wędrówkę polskiego podróżnika można śledzić na jego facebookowym profilu: https://www.facebook.com/MarekKaminskiZdobywamyBieguny

(AK)
źródło: wikipedia, www.radiogdansk.pl
Zdjęcie pochodzi z profilu FB Marka Kamińskiego