Spotkanie opłatkowe w Lubszy

P13109759 grudnia br., w Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorek/-ów z burmistrzem Woźnik, Alojzym Cichowskim. Na spotkanie zaprosił Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a przygotowali je: Dyrekcja, pracownicy i uczniowie SP Lubsza z pomocą Rady Sołeckiej.

Spotkania opłatkowe z burmistrzem to dla seniorów okazja do spędzenia kilku chwil w ciepłej, radosnej, przedświątecznej atmosferze, rozmów przy kawie i cieście, spotkania dawno niewidzianych znajomych oraz poznania najmłodszego pokolenia mieszkańców naszej miejscowości.

W tym roku frekwencja dopisała. Staraniem sołtys Lubszy oraz przedstawicielek Rady Sołeckiej – na spotkaniu pojawiło się tyle osób, że wszystkie miejsca przy stołach były zajęte. Na sali nie zabrakło także sołtys Beaty Golasz oraz jej poprzedniczki – Marii Opiełki, zjawiła się radna Maria Golasz oraz przedstawicielki MGOPS, pojawiły się nawet najmłodsze przedszkolaki, które przyprowadziła ich wychowawczyni, a zarazem przewodnicząca Rady Sołeckiej – Klaudia Skiba. Najważniejszi tego dnia byli jednak lubszeccy seniorzy, którzy  – po powitaniu wygłoszonym przez panią sołtys- mieli okazję obejrzeć piękny występ jasełkowy, przygotowany przez uczennice i uczniów szkoły pod okiem ich nauczycielki, Doroty Nowak. Młodzi lubszanie dali popis swoich talentów wokalnych i umiejętności gry na instrumentach muzycznych. Zaproszone panie były zachwycone przedstawieniem. Po spektaklu dzieci wręczyły gościom świąteczne kartki i opłatki.

Dalsze chwile uczestnicy spotkania spędzili na rozmowach i wspominkach oraz na degustacji pysznych ciast i ciepłych napojów. Nad tym, aby nikomu niczego nie zabrakło, czuwała p. Iwona Nowak. Wreszcie głos zabrał burmistrz Alojzy Cichowski, który złożył zgromadzonym życzenia  świąteczne, po czym wszyscy przełamali się opłatkiem. Oto parę zdjęć z tego miłego spotkania:

(AK)
zdj. Klaudia Skiba