Gdzie są dożynki z dawnych lat – akcja zbierania zdjęć

dozynki20142W tym roku Lubszy przypadnie zaszczyt organizacji dożynek parafialnych. Aby przypomnieć wszystkim, jak wyglądała ta uroczystość kilkadziesiąt, kilkanaście i kilka lat temu, poszukujemy zdjęć dokumentujących lubszeckie dożynki.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które w swoich domowych archiwach posiadają zdjęcia – szczególnie z lat, kiedy dożynki odbywały się w ogrodzie probostwa w Lubszy. Interesują nas fotografie, na których widać korowód, zabawy, występy, koncerty i inne dożynkowe atrakcje.  Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę fotografii, powstanie wystawa, na którą zaprosimy wszystkich mieszkańców.

Zdjęcia w formie papierowej zostaną zwrócone właścicielom po ich archiwizacji, natomiast zdjęcia w formie cyfrowej – zapisane na nośnikach cyfrowych i wydrukowane. Będziemy wdzięczni za czasowe udostępnienie także innych pamiątek tematycznych – nagrań, przedmiotów itp.

Osoby chętne prosimy o kontakt telefoniczny z p. Barbarą Witkowską ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej (tel. 691975443) lub mailowy: kontakt@lubsza.org. Zdjęcia można także przynosić do siedziby Stowarzyszenia w Lubszy, ul. Szkolna 1 (budynek SP Lubsza) w kopercie opisanej imieniem i nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym właściciela. Z góry dziękujemy za współpracę.

(AK)
Zdj. udost. Ewa Kita