Nasi mali Giganci

IMG_1644Ciężkie i regularne treningi, na które w poniedziałki i środy uczęszczają dzieci z Lubszy, dają świetne efekty. W ubiegłą sobotę t.j. 19 marca 2016 roku w Boronowie, odbył się Turniej ,,Małego Smoka” w kyokushin karate, w którym sekcja z Lubszy zajęła drużynowo  III miejsce.

Lubszecka sekcja wystawiła czworo zawodników. Brali oni udział w trzech konkurencjach: Kata, Walka na tarczy oraz Kumite (walka). Dzieci były bardzo wytrwałe. Pomimo wielogodzinnych zmagań ze stresem, zmęczeniem i głodem,  młodzi karatecy poradzili sobie doskonale. Amelia Kuźniak (9 l.) zdobyła w swojej kategorii wiekowej trzy pierwsze miejsca w każdej z konkurencji, Bartłomiej Kita (8 l.) zdobył 1. miejsce w Walce na tarczy, Filip Harabas (7 l.) – 1. miejsce w Walce na tarczy, a Paulina Witkowska (8 l.) dwa brązowe medale w konkurencjach Walka na tarczy i Kata. Turniej uświetnił efektowny pokaz łamania dachówek gołą ręką przez doświadczonych karateków. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Śląski Klub Karate i Kick-Boxingu.

Serdeczne gratulacje dla naszych małych Gigantów oraz ich senseia Sylwestra, życzymy wielu sukcesów i determinacji w dążeniu do sukcesu.