Jesteś uczennicą lub uczniem chcącym rozwijać swoje zainteresowania pozaszkolne? Chciałbyś uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach muzyczno-technicznych, wykonać samodzielnie instrument muzyczny, stać się jego właścicielem, a potem zostać członkiem amatorskiego zespołu perkusyjnego? Zgłoś się do nas!
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej rozpoczęło nabór do projektu „Zrób to sam i zagraj nam” – warsztaty muzyczno-techniczne dla dzieci i młodzieży. Będzie to cykl zajęć pozalekcyjnych, których uczestnicy samodzielnie, ale pod okiem instruktorów, konstruować będą oryginalne instrumenty muzyczne, tzw. cajony. Cajon (czytaj kahon) to drewniana skrzynka perkusyjna, pochodząca z Peru. Gra się na niej, siedząc okrakiem na jej górnej części i uderzając dłońmi w przednią ścianę. Konstrukcja instrumentu jest prosta, nauka gry nie wymaga długiego czasu, a ma on wiele zastosowań: koncerty, akompaniament, kibicowanie.
Warsztaty będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap (techniczno-plastyczny) to cykl zajęć, których celem będzie stopniowe budowanie cajonów. Każdy uczestnik/-czka ozdobi swój własny cajon według indywidualnego projektu. W drugim etapie (muzycznym) uczestnicy projektu będą uczyć się gry na skonstruowanych przez siebie instrumentach i przygotowywać do przyszłych zespołowych występów. Zajęcia będą odbywać się do końca roku szkolnego, a poprowadzi je doświadczony animator młodzieżowych grup muzycznych – Janusz Chrzanowski wraz z Andrzejem Kozackim – instruktorem terapii zajęciowej.
Zapraszamy wszystkie młode osoby (podstawówka i gimnazjum) pragnące rozwijać swoje zainteresowania artystyczne, techniczne bądź sceniczne, do udziału w projekcie. Jedyne kryterium to pasja i wytrwałość. Czeka Was twórcza zabawa w ciekawym 12-osobowym zespole młodych ludzi. Jeśli nie wiecie, jak wygląda zespołowa gra na cajonach, obejrzyjcie poniższy filmik:
Termin zgłoszeń – do 22 kwietnia 2016 roku. Zgłoszenia przyjmuje p. Klaudia Skiba w siedzibie Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy. Można się także zgłaszać telefonicznie – 692 086 323 lub mailowo – kontakt@lubsza.org.
Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Woźniki