Dożynki Parafialne tuż tuż

4 września 2016 roku odbędą się w Lubszy Dożynki Parafialne. Po latach wracają one na dawne miejsce – czyli ogród farski na tyłach plebanii parafii św. Jakuba Ap. Starszego. Specjalnie na tę okazję – dzięki uprzejmości ks. prob. Lucjana Kolorza – zostanie wyremontowana scena.

Wstępem do obchodów dożynkowych będzie Msza Dziękczynna, która odbędzie się o godz. 10:00 w lubszeckiej parafii.

O godz. 14:15 zapraszamy na tradycyjny korowód dożynkowy, który swój początek będzie miał na rogu ul. Lompy i Ligockiej. Mamy nadzieję, że zaangażowanie i pomysłowość  mieszkańców Lubszy sprawi, że korowód będzie długi, kolorowy i niezapomniany! Korowód przejdzie całą ul. Lompy,  skręci w ul. Szkolną i podąży do parkingu za kościołem św. Jakuba Ap. Starszego.

Ok. godz. 15:20 planowane jest uroczyste rozpoczęcie dożynek, a zaraz potem na scenie wystąpi zespół Wesoła Biesiada. To nie jedyny koncert tego popołudnia. Uczestnicy dożynek posłuchają także grupy rockowej Wolfspree, wystepującego gościnnie Rj Samuelsa – rodem z Manchesteru, zespołu dziecięcego „Radosne Rytmy” grającego na cajonach oraz grupy Silvers, która poprowadzi wieczorną zabawę taneczną.

Przewidziano też wystepy uczniów ze szkoł należących do naszej parafii, jak również atrakcje dla dzieci – m. in. zabawę z profesjonalnym i popularnym animatorem Hapi Hapi, stanowisko wyjazdowe koszęcińskiego Boogie Woogie oraz zamki i zjeżdżalnie dmuchane.

Na dożynkach odbędzie się wystawa prac glinianych, wykonanych podczas warsztatów ceramicznych i Nocy Świętojańskiej w Lubszy. Oprócz tego będzie możliwość lepienia w glinie pod czujnym okiem rzeźbiarki Anny Osadnik. Będzie również stoisko, na którym p. Anna Arendarska będzie grawerowała na szkle spersonalizowane podpisy.  Na dożynkach nie zabraknie także tradycyjnego kołoca, swojskiego jadła oraz lanego piwa. Zapraszamy serdecznie bez względu na pogodę i liczymy na wspólną i udaną zabawę!

(AK)
projekt plakatu – Agnieszka Kamińska