Twórcze ferie w Lubszy

Zakończył się pierwszy etap projektu „Ferie z kulturą – warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży” realizowany w Lubszy w dniach 23-27 stycznia 2017 roku. Przez pięć dni młodzi ludzie twórczo spędzali wolny czas ferii, ucząc się nowych technik rękodzieła

Pierwsze trzy dni upłynęły dzieciom na przygotowywaniu gipsowej makiety Lubszy. Było to zadanie złożone i czasochłonne, ale uczestnicy – pod okiem instruktorki – Mireli Gołąbek, wywiązali się z niego wzorowo. W czwartek panie Lucyna Dyrdzik i Krystyna Nawrat z MGOK Woźniki uczyły, jak wykonać zabawki z filcu, a w piątek – dzięki Małgorzacie Kosak – dzieci zgłębiały tajniki techniki decoupage.

Wszystkie zajęcia odbywały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy, udostepnionej dzieciom przez dyrekcję i przygotowaną przez personel szkoły. Uczestnikami pomagała się opiekować Dorota Giera, a „mózgiem” całego przedsięwzięcia była Barbara Witkowska – koordynatorka projektu z ramienia Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej. Dodatkowe wsparcie otrzymaliśmy ze strony Sołectwa Lubsza.

Drugim etapem projektu będzie wyjazd na warsztaty rękodzieła do „Osikowej Doliny” w Koziegłowach – dla wszystkich młodych osób, które uczestniczyły w zajęciach podczas ferii. Warsztaty wyjazdowe odbęda się w sobotę – 4 lutego 2017 roku.

(AK)

Projekt „Ferie z kulturą – warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży”.
dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w dziedzinie upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2017 roku