Turniej piłkarski w Lubszy

12 października 2017 roku na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej w Lubszy odbył się kolejny Turniej Piłkarski zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej.

Na sportowe rozgrywki zaproszono szkoły podstawowe z Gminy Woźniki oraz szkoły, których patronem jest Józef Lompa. Wszystko to dla upamiętnienia rocznicy 220 lat od jego narodzin, która przypada w tym roku. Uczestników i gości turnieju powitała prezes Stowarzyszenia – pani Ewa Kita. W zawodach wzięło udział 6 drużyn:

  • Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Woźnikach
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach
  • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Kamienicy
  • Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej
  • Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Starczy
  • Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy

Każda drużyna składała się z 8 zawodników, w tym 2 graczy rezerwowych. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”, mecze trwały po 10 minut. W sumie odbyło się 15 meczów, punktowanych następująco: wygrana –  3 punkty, remis – 1, a przegrana – 0 punktów. Piłkarzy i piłkarki dopingowały dzieci oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lubszy, a także rodzice i przybyli kibice. Całe wydarzenie komentowały uczennice z klasy VII oraz wszyscy, którzy mieli ochotę sprawdzić się w roli komentatora sportowego.

Po zaciętej i emocjonującej walce I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Psarach, która wygrała wszystkie swoje mecze, w dodatku bez straty ani jednej bramki w całym turnieju. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Woźnikach, zaś III miejsce Szkoła Podstawowa w Starczy. Dalej uplasowały się kolejno: Szkoła Podstawowa w Kamienicy, Szkoła Podstawowa w Lubszy oraz Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej.  Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, a dla wszystkich drużyn przewidziane były pamiątkowe dyplomy oraz posiłek regenerujący. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom!

tekst i zdj. Daria Klyta

Projekt „Turniej Piłkarski” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej