Lubsza na Woźnickim Jarmarku Bożonarodzeniowym

W niedzielę 17 grudnia 2017 roku, mieszkańcy Lubszy licznie reprezentowali swoją miejscowość na II Jarmarku Bożonarodzeniowym w Woźnikach. Przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali się na scenie, Rada Rodziców SP Lubsza miała swoje stanowisko straganowe.

Można było na nim znaleźć przepiękne ozoby świąteczne wykonane z gipsu oraz wikliny papierowej, a także ekologiczne dekoracje z szyszek i jemioły. Twórczyniami tych małych dzieł sztuki były panie z Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Lubszy: Monika Sosnowska, Natalia Skrobek, Barbara Witkowska i Justyna Kabus, wspomagane przez uczestniczki warsztatów rękodzieła „Papierowa wiklina”, m.in. Annę Arendarską, Annę Katryniok, Mirelę Gołąbek, Dorotę Gierę i inne kreatywne osoby.

Oprócz ozdób, na stoisku można było nabyć „Lubszelki” czyli piękne ciasteczka nawiązujące kształtem do muszli św. Jakuba – nowy produkt turystyczny promowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej. Był także aromatyczny domowy grzaniec, do którego można było dokupić świąteczy pamiątkowy kubek.

Przepiękny i wzruszający występ na scenie dały dzieci z Lubszy. Zanim to jednak nastąpiło, wzięły udział w konkursie prowadzonym przez  p. Sośnicę. Dzieciaki wykazały szeroką wiedzę na temat zaprzęgu św. Mikołaja, a ich błyskotliwe odpowiedzi niejednokrotnie wprowadziły konferansjera w lekką konsternację. Wszystkie dzieci czuły się na scenie jak ryba w wodzie. Po występie mali artyści zostali poczęstowani gorącą czekoladą serwowaną przez organizatorów w Galerii Kultury.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Lubszy przekazuje podziękowania dla Karoliny i Natalii Oleksik, Beaty Golaś, Moniki Sosnowskiej, Natalii Skrobek oraz Barbary Witkowskiej za obsługę lubszeckiego stoiska  podczas jarmarku.