III Ceramiczna Noc Świętojańska w Lubszy

Już 23 czerwca (sobota), w pierwszy dzień wakacji, zapraszamy na III Ceramiczną Noc Świętojańską, która w tym roku odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Lubszy. W ramach wydarzenia zaplanowany jest także piknik z okazji Święta Rodziny. Start o godz. 16:00.

Początek wakacji, noc świętojańska, a przede wszystkim święto ceramiki w Lubszy – podczas którego zapłoną plenerowe piece do wypału gliny! Będzie artystycznie, muzycznie, magicznie, twórczo, kameralnie, ale także rodzinnie – bo popołudnie o godz. 16:00 rozpoczniemy Piknikiem z okazji Święta Rodziny, zorganizowanym przez SP Lubsza (celebrujemy Dzień Ojca oraz Dzień  Matki i Dziecka, przeniesione z powodu zielonej szkoły). Bedą występy dzieci, zabawy, konkurencje sportowe oraz przysmaki przygotowane dla wszystkich przez rodziców i nauczycieli.

W tym roku liczbą pieców plenerowych przypadających na mieszkańca pobijemy niejeden festiwal ceramiki!  Będzie piec węgierski, piec typu RAKU, przywieziony przez Malceramika – grupę artystyczną z Bielska-Białej, piec butelkowy, papierowy, a nawet… płonący stół Aleksandry Firlińskiej! Kiedy zrobi się ciemno, swój pokaz ogniowy zaprezentuje grupa Toy Box.  Skoro noc zapowiada się ogniowo, nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będą strażacy z lubszeckiej OSP.  Chociaż Lubsza jest małą miejscowością, to docenił nas Związek Ceramików Polskich, obejmując Noc Ceramiczną patronatem honorowym.

Program wieczoru i nocy jest urozmaicony, coś dla siebie znajdą dzieci i dorośli, miłośnicy muzyki, sztuki, rzeźby i rękodzieła. Będą tradycyjne zabawy nocy świętojańskiej (poszukiwanie kwiatu paproci, plecenie wianków z członkiniami zespołu Babie Lato), konkursy, wystawy artystów, którzy postanowili zawitać ze swoją twórczością do naszej małej Lubszy. Nie zabraknie żywej muzyki – od bębnów Skarbnika z Havany, przez skrzypce Arkadiusza Hajdy, aż po bluesrocka kapeli Rokonesans.

Dzieci zabawiać będzie animatorka LuMilu oraz artyści, z OSĄ – Anną Osadnik na czele, którzy zaproszą do twórczej zabawy z farbą. Pojawią się nawet tak nietypowe atrakcje jak warsztaty hieroglifów.

Więcej informacji na plakacie oraz na facebookowym wydarzeniu III Ceramiczna Noc Świętojańska w Lubszy. Zapraszamy!

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w dziedzinie upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury w 2018 roku