Lubszelki pod choinkę

Już wkrótce Święta Bożego Narodzenia. Wielu za nas wciąż jeszcze szuka prezentów pod choinkę. Mamy dla Was dobrą wiadomość – w kilku punktach gminy dostępne są Lubszelki – pyszne domowe ciasteczka w kształcie muszli – symbolu Drogi św. Jakuba.

Camino de Santiago, czyli Droga św. Jakuba to najbardziej znany w Europie szlak pielgrzymkowy. Za sprawą Kościoła p.w. św. Jakuba Ap. Starszego w Lubszy, od 2014 roku gmina Woźniki także znajduje się na jego trasie. Opiekę nad gminnym odcinkiem Drogi św. Jakuba, w zakresie oznakowania i promocji, sprawuje Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej, z finansowym wsparciem Gminy Woźniki.

Jednym z działań promocyjnych było ogłoszenie konkursu na najlepszy produkt kulinarny popularyzujący muszlę jako symbol i znak Drogi św. Jakuba. Zwycięskim produktem okazały się LUBSZELKI, które spotkały się z zainteresowaniem i zostały docenione przez mieszkańców, którzy wciąż pytają o nowe partie wypieków.

Z okazji nadchodzących Świąt, dzięki uprzejmości właścicieli, którzy użyczyli Stowarzyszeniu miejsca na promocję ciasteczek, LUBSZELKI są dostępne w kilku punktach usługowych naszej Gminy, m.in. w Woźnikach (Pliczko Gospodarstwo Rolne, Galeria Kultury, Sklep Anita – Anna Myrcik) oraz w Lubszy (Sklep u Pająka). Zapraszamy!

Projekt „Promocja nowego produktu lokalnego Lubszecka Muszla” dofinansowano z budżetu Gminy Woźniki