Zbiórka dla Mikusia w Lubszy

27 stycznia 2019 roku w kościele pw. św. Jakuba Ap. Starszego w Lubszy odbył się piękny koncert kolęd przygotowany przez uczniów i nauczycieli lubszeckiej Szkoły Podstawowej. Przy okazji koncertu Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej zorganizowało zbiórkę na rzecz leczenia 3-letniego Mikołaja Smola, który walczy z nowotworem oka.

Zbiórka została zorganizowana pod hasłem #dorzucampiątaka. Wszyscy darczyńcy wrzucający pieniędze do puszki, w ramach podziękowania za swój gest, mogli poczęstować się Lubszelkami, czyli pysznymi ciasteczkami w kształcie muszli, z których słynie już nasza miejscowość. Partię ciasteczek upiekła i bezpłatnie przekazała na rzecz zbiórki Maria Michalska. Dodatkowo, dzięki uprzejmości Anny Brzozowskiej, zbiórka #dorzucampiątaka prowadzona była także w Delikatesach Centrum w Lubszy. Całą akcję koordynowała Barabara Witkowska ze SMZL. Dzięki hojności mieszkańców w ciągu niespełna godziny udało się uzbierać do puszek 1065,65 zł.

Cała suma wraz z dochodem w wysokości 1000z XVI Zabawy Karnawałowej zorganizowanej przez Radę Rodziców SP Lubsza oraz kwotą ze zbiórki przeprowadzanej przez nauczycieli i dzieci w szkole (suma jeszcze nie jest znana)  zostanie przekazana w najbliższych dniach rodzicom dzielnego Mikołajka.