Koncert wokalno-organowy w lubszeckim kościele

16 lutego 2020 roku (niedziela) o godz. 17:00 w kościele św. Jakuba Ap. Starszego w Lubszy odbędzie się koncert wokalno-organowy w wykonaniu Anny Lech (sopran) i Kamila Majchrzaka (organy).

PROGRAM KONCERTU

1. J.S. Bach: Fantazja g-moll BWV 542
2. G.F. Händel: How beautiful are the feet of them
3. J.S. Bach: O Mensch, bewein BWV 622
4. W.A. Mozart: Ave verum corpus
5. C. Franck: Panis Angelicus
6. J. Alain: Chorał frygijski
7. G. Faure: Pie Jesu
8. G. Caccini: Ave Maria
9. J.S. Bach: Jesus bleibet meine Freude BWV 147
10. J. Rutter: The Lord bless you and keep you

Anna Lech – wokalistka, muzyk i pedagog. Jest absolwentką Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Adolfa Dygacza w Koszęcinie, w klasie śpiewu solowego mgr Justyny Dyli. Finalistka XXXIX Olimpiady Artystycznej – sekcja muzyki.  Szkoliła się i kształciła wokalnie m.in. u pedagogów: mgr Swietłany Kaliniczenko oraz mgr Krystyny Świder. Obecnie realizuje studia magisterskie, kierunek: edukacja muzyczna, w Instytucie Muzyki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie (fakultet główny: śpiew solowy w klasie mgr Anny Noworzyn-Sławińskiej).
Kamil Majchrzak- organista, muzyk. Jest absolwentem Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej (sekcja organistowska) w Częstochowie, w klasie dr Jana Mroczka. Obecnie realizuje studia magisterskie, kierunek: edukacja muzyczna, w Instytucie Muzyki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest organistą w parafii p.w. NMP Zwycięskiej w Częstochowie.

Organy kościelne w Lubszy, odrestaurowane i oddane ponownie do użytku w 2013 roku, nie tylko akompaniują przy stałych nabożeństwach i mszach, ale – z uwagi na wysoką jakość dźwięku – wykorzystywane są w ramach organizacji koncertów organowych im. Józefa Lompy.