Turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Woźnik 2023

3 października 2023 roku na boisku szkolnym w Lubszy odbył się Turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Woźnik zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej.

Na sportowe rozgrywki zaproszono uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Woźniki. Uczestników i gości turnieju powitała prezes Stowarzyszenia – Ewa Kita. W tym roku w zawodach wzięły udział 4 drużyny.

Każda drużyna składała się z 10 zawodników, w tym 4 graczy rezerwowych. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 2 połowy po 7 minut. W sumie odbyło się 6 meczy, punktowanych następująco: wygrana – 3 punkty, remis – 1, a przegrana – 0 punktów. Piłkarzy dopingowały dzieci oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lubszy, a także rodzice i przybyli kibice. Mecze były zacięte, ale toczone w duchu fair play. Nie zabrakło emocji i dobrej zabawy, a na wszystkich uczestników turnieju czekały zimne napoje i słodki poczęstunek.

  • I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lubszy
  • II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach
  • III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach- Ligocie Woźnickiej
  • IV miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczyły z ramienia Urzędu Gminy w Woźnikach pani Magdalena Jarosz-Wawrzyńczak – sekretarz i pani Ewa Kita – prezes Stowarzyszenia.

Projekt „Turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Woźnik” został dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.