Wiosenne porządki w Lubszy

Porzadki8III_9Sobotnie słoneczne przedpołudnie, 8 marca br., sprzyjało pierwszym wiosennym porządkom. Dzięki zaangażowaniu i pracy mieszkańców Lubszy wspieranych przez strażaków z lubszeckiej Ochotniczej Straży Pożarnej, uporządkowany został teren w okolicy styku ul. Lompy z deptakiem łączącym ulice Lompy oraz Polną.

 

Zaniedbane w ostatnich miesiącach okolice deptaka, nie tylko przygnębiały swym wyglądem, nieporządkiem i stopniem dewastacji, ale stawały się coraz mniej bezpiecznym miejscem dla przechodzących tędy uczniów, spacerowiczów oraz rowerzystów. Szczególnie niebezpiecznie robiło się po zmroku, z powodu braku oświetlenia, kiedy to deptak stawał się punktem zgromadzeń dla młodzieży z Lubszy i okolic. Co gorsza, zdarzało się także widzieć jeżdżące po nim samochody.

Przywrócenie porządku i bezpieczeństwa na deptaku stało się jednym z ważnych celów Komitetu Organizacyjnego obchodów 700-lecia Lubszy, któremu przewodniczy p. Ewa Kita.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i pomocy OSP Lubsza, którzy wspólnie posprzątali teren posesji w pobliżu deptaka, usunęli krzaki i gałęzie (odsłaniając ścianę budynku, na której zawiśnie baner promujący 700-lecie Lubszy) oraz naprawili uszkodzone ogrodzenie, jak również na skutek ponownej interwencji służb odpowiedzialnych za sprzątanie deptaka, może on znowu być wizytówką Lubszy.

Od wszystkich mieszkańców Lubszy zależy teraz jego wygląd i funkcjonalność. Zachęcamy do korzystania z niego jak najczęściej.

Fot. Jan Żabicki, udostępnione dzięki uprzejmości autora

(AK)