II Lubszecki Koncert Organowy

krawiecwaldemarW niedzielę, 25 maja o godz. 17:00 odbędzie się, w ramach obchodów 700-lecia Lubszy, II Lubszecki Koncert Organowy. Na organach zagra wirtuoz tego instrumentu, Waldemar Krawiec, prowadzący klasę organów  w Państwowej  Szkole  Muzycznej II stopnia w Zabrzu, twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Zabrzańskiego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego.

 

Waldemar Krawiec studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego, ukończył u niego także studia podyplomowe. Uczestnik mistrzowskich kursów poświęconych interpretacji muzyki organowej, w Polsce, Niemczech i Belgii, laureat wielu konkursów organowych. Szczególnie interesuje się muzyką śląską. Zapraszamy!

Sylwetka Waldemara Krawca

Koncert majowy jest drugim koncertem z cyklu zapoczątkowanego 12 września 2013 roku. W tym dniu odbyło się uroczysta Msza św. z udziałem bp. Jana Kopca, podczas której poświęcono świeżo odrestaurowane organy kościelne. Po Mszy odbył się koncert organowy w wykonaniu prof.  Juliana Gembalskiego.