Kółko taneczne – krótka relacja z działalności

Występ podczas Biesiady JakubowejOd wiosny 2015 roku, dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej i finansowemu wsparciu Gminy Woźniki, odbywają się w Lubszy zajęcia taneczne inspirowane folklorem przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Dzieci w tym wieku mają dużą potrzebę ruchu. Taką potrzebę zaspokajają zajęcia taneczne, gdzie poprzez ruch poprawia się kondycję, giętkość, nawiązuje się nowe relacje z rówieśnikami. Podczas zajęć uczestnicy mają okazję zapoznać się z różnymi stylami tanecznymi, poznać kroki tańców od prostych do trudniejszych kombinacji. Jako miły przerywnik na zajęciach pojawiają się także ćwiczenia rytmiczne i zabawy integrujące dzieci oraz zachęcające do dalszej zabawy z nauką tańca.

Zajęcia taneczne inspirowane i stylizowane ludowością i folklorem zorganizowane zostały dla młodszych mieszkańców naszej miejscowości (czytaj także –> Zajęcia taneczne dla dzieci). Dzieci w odpowiednio dobranych dwóch grupach wiekowych (4-8 lat i 9–12 lat) uczęszczają na zajęcia raz w tygodniu. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej – dzięki dotacji Gminy Woźniki – zakupiło stroje taneczne dla dzieci.

Uczestnicy kółka tanecznego prezentowali się przed szerszym gronem podczas imprez okolicznościowych organizowanych prze Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej (czytaj –> Relacja z Biesiady Jakubowej), a także podczas imprez organizowanych przez Szkołę Podstawową im. J. Lompy w Lubszy (np. Dzień Matki, Zakończenie Roku Szkolnego), w siedzibie której  odbywają się cotygodniowe zajęcia.

woznikiProjekt został dofinansowany przez Gminę Woźniki w dziedzinie upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji

Tekst: Klaudia Skiba