Relacja z wystawy w Galerii Kultury

12823316_994957347265696_3452553323536226711_oGaleria Kultury w Woźnikach, od momentu otwarcia, regularnie oferuje mieszkańcom gminy ciekawe spotkania, warsztaty i wydarzenia kulturalne. W sobotę, 5 marca 2016 roku,  miało miejsce jedno z nich – wystawa fotografii Edwarda Maniury, wykonanych w czasie jego podróży po Kanadzie.

Galeria, której siedziba znajduje się w niedawno wyremontowanym lokalu dawnej apteki przy ul. Koziegłowskiej 2 w Woźnikach – idealnie nadaje się na takie przedsięwzięcia. Pomieszczenia zaaranżowano, łącząc nowoczesność (szkło z drewnem, kamień i szarości, oświetlenie studyjne) z elementami dawnej architektury w postaci sklepienia z surowej cegły. Całość prezentuje się naprawdę stylowo i jest bardzo dobrą wizytówką miasta.

W takim otoczeniu doskonale prezentowała się wystawa zdjęć autorstwa burmistrza Lublińca i dawnego burmistrza Woźnik – Edwarda Maniury, który chciał pokazać efekty swoich pasji szerszej publiczności. Wystawa – której pierwsza odsłona miała miejsce 13 lutego w MDK w Lublińcu – złożona jest z fotografii wykonanych w czasie podróży po Kanadzie. W wyborze zdjęć i przygotowaniu wystawy pomagał fotograf – Wojciech Stankiewicz. Wystawa stała się okazją do poznania tego fascynującego kraju nie tylko od strony wizualnej (na zdjęciach). Pan Maniura interesująco opowiadał o swojej wyprawie, przytaczał istotne liczby i fakty, opisywał kanadyjskie rozwiązania w takich dziedzinach jak polityka społeczna, kultura, drogownictwo, porównywał realia polskie i kanadyjskie. Szczegółowo odpowiadał także na liczne pytania dotyczące Kanady, zadawane przez gości spotkania.

Wszyscy, którzy nie mogli przybyć 5 marca na otwarcie wystawy informujemy, że można będzie ją obejrzeć do 19 marca br. w godzinach otwarcia Galerii Kultury, czyli od wtorku do soboty, 13:00 – 21:00. W tych godzinach czynna jest także kawiarenka. Informacje o innych wydarzeniach kulturalnych można uzyskać na facebookowej stronie Galerii Kultury. Zapraszamy, bo warto!

AK
zdj. Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Humane”,
zdj. Wojciech Stankiewicz