Tęczowe wakacje w Lubszy

teczowe wakacje (51)W dniach 17 – 19 sierpnia 2016 roku odbyły się zajęcia artystyczne dla dzieci pod hasłem „Tęczowe wakacje w Bibliotece”, zorganizowane przez lubszecką filię Bibiloteki Publicznej. Warsztaty poprowadziła miejscowa artystka i pedagog – Anna Arendarska.

Zajęcia trwały przez trzy dni i odbywały się w sali budynku OSP Lubsza sąsiadującej z bibiloteką, udostępnionej dzięki uprzejmości strażaków. Każdy dzień poświęcony był innej dziedzinie plastycznej – dzieci poznawały nowe techniki i rozwijały umiejętności manualne oraz kreatywność.
Pierwszego dnia mali uczestnicy tworzyli kolorowe obrazy na płótnie za pomocą farb akrylowych. Kolejny dzień dzieci poświęciły na dokańczanie obrazów oraz poznały technikę grawerowania na szkle. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy słoiczek z własnym imieniem wygrawerowanym przez p. Arendarską za pomocą specjalnego urządzenia. Trzeciego dnia dzieci rysowały słoneczniki kredkami świecowymi, a nastepnie wyklejały je bibułą. Mamy towarzyszące małym plastykom, dzielnie pomagały formować bibułkowe płatki.

Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały – w charakterze nagrody – kolorowe filcowe kwiatki. Jednakże już sam udział w warsztatach był dla nich radością i wspaniałą artystyczną przygodą. Zajęcia nie odbyłyby się bez dużego zaangażowania p. Anny Katryniok z lubszeckiej Bibiloteki, której należą się wielkie podziękowania. Mamy nadzieję, że podobne przedsięwzięcia będą odbywały się częściej, urozmaicając dzieciom ich wolny czas.

(AK)
zdj. B. Witkowska