Droga św. Jakuba – konkurs plastyczny rozstrzygnięty

wp_20161201_13_23_57_pro1-kopiowanieZnamy już wyniki konkursu plastycznego pt. „Kościoły na Drodze św. Jakuba”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej we współpracy ze Szkołą Podstawową w Lubszy.

Tematem konkursowym były świątynie znajdujące się na Jasnogórskiej Drodze św. Jakuba, czyli na trasie pilegrzymkowej biegnącej od Częstochowy, przez Konopiska, Lubszę i Sączów. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace zostały wykonane z niezwykłą starannością.

Ponieważ większość prac konkursowych zgłoszono w kategorii Szkoła Podstawowa, komisja zdecydowała przyznać nagrody w bardziej szczegółowych przedziałach wiekowych, tj. w kategorii „Klasy I-III”, „Klasy IV-VI” oraz w kategorii dorośli.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa klasy I-III

I miejsce
Paulina Lubos – SP Kamienica
Paweł Filipczyk – SP Ligota Woźnicka

II miejsce
Maja Dylla – SP Kamienica

III miejsce
Oliwia Holewik – SP Kamienica
Adam Kluba – SP  Ligota Woźnicka

Szkoła Podstawowa klasy IV-VI

I miejsce
Natalia Brol – SP Kamienica

II miejsce
Kinga Kuder – SP Ligota Woźnicka

III miejsce
Sandra Piełot – SP Ligota Woźnicka
Martyna Sitek  – SP Kamienica

Dorośli

I miejsce – Anna Arendarska

Laureatkom i laureatom serdecznie gratulujemy, a po odbiór dyplomów i upominków zapraszamy na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 11 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Lubszy.

(AK)

woznikiKonkurs został zorganizowany w ramach projektu
„Oznakowanie, konserwacja i promocja Drogi Jasnogórskiej św. Jakuba przebiegającej przez obszar Lubszy/Gminy Woźniki”, dofinansowanego z budżetu Gminy Woźniki.