Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Lubszy!

Rok 2017 jest dla Lubszy wyjątkowy ze względu na zbieg rocznic wydarzeń ważnych dla historii miejscowości. W tym roku bowiem przypada Jubileusz 80 lat nowej szkoły, 310 lat starej szkoły (tzw. organistówki) oraz 220. rocznica urodzin Józefa Lompy.

W roku 2017 świętujemy także  20 lat utworzenia ogrodu botanicznego przy SP Lubsza oraz odtworzenia pomnika Józefa Lompy na skrzyżowaniu ul. Lompy i Szkolnej.

Z tego powodu Szkoła Podstwowa im. J. Lompy w Lubszy już teraz zaprasza wszystkich Absolwentów i Absolwentki, obecnych uczniów i mieszkańców naszej okolicy do wzięcia udziału w obchodach, których kulminacja nastąpi 16 czerwca 2017 roku. W tym dniu zaplanowany jest Zjazd Absolwentów Szkoły oraz inne uroczystości towarzyszące, organizowane we wspópracy ze Stowarzszeniem Miłośników Ziemi Lubszeckiej oraz lubszecką parafią.

W imieniu organizatora zachęcamy przewodniczących klas oraz organizatorów rocznikowych spotkań do rozpropagowania tego wydarzenia. Zapraszamy również wszystkie osoby spoza naszego kraju do przybycia tego dnia do naszej szkoły i spotkania się z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.

O szczegółowym programie obchodów rocznicowych będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie szkoły www.splubsza.pl oraz na www.lubsza.org.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. szkoły +48 (34) 3579033.

(AK), źródło: www.splubsza.pl