W dolinie rękodzieła

11 lutego 2017 roku odbyły się wyjazdowe warsztaty rękodzieła zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej. Uczestnikami wycieczki do Osikowej Doliny w Koziegłowach byli dorośli mieszkańcy Lubszy.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Aktywni emeryci” dofinansowanego z budżetu Gminy Woźniki. Osikowa Dolina to niezwykłe miejsce, w którym kultywuje się tradycję wyrobu przedmiotów użytkowych i ozdób z drewna osikowego, a poprzez organizację warsztatów rękodzieła dla różnych grup wiekowych oraz wysyłkową sprzedaż wyrobów z osiki, tę tradycję rozpowszechnia się i przekazuje innym.

Tydzień wcześniej, tj  4 lutego br. gośćmi koziegłowskiego centrum rękodzieła byli lubszeccy uczniowie. Dzieci były zachwycone magią i nastrojem Osikowej Doliny.

Równie dobre wrażenia mieli goszczący w Koziegłowach lubszeccy seniorzy i seniorki. Czas spędzony na wykonywaniu osikowych wyróbów można zdecydowanie uznać za niezwykle twórczy, a zarazem relaksujący. Dodatkowo, była to okazja do spotkania osób z tego samego pokolenia, które na co dzień nie mają wielu okazji, aby zgromadzić się w tak licznym gronie.

Koordynatorką projektu z ramienia Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej była p. Barbara Witkowska, której podczas wyjazdu asystowała p. Monika Sosnowska. Warsztaty spotkały się z tak pozytwnym odbiorem, że już są w planach kolejne wyjazdy. Będziemy o nich informować na naszej stronie internetowej.

 

(AK), zdj. B. Witkowska

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w dziedzinie działalność na rzecz osób
w wieku emerytalnym w 2017 roku, w ramach projektu „Aktywni emeryci”.