Warsztaty w Osikowej Dolinie

„Ferie z kulturą” to projekt kulturalny skierowany do dzieci i młodzieży, zrealizowany w Lubszy podczas ferii zimowych 2017. Nagrodą za uczestnictwo w warsztatach artystycznych, jakie się wówczas odbyły, był wyjazd młodych ludzi do centrum rękodzieła w Koziegłowach o wdzięcznej nazwie „Osikowa Dolina”.

Wyjazdowe warsztaty rękodzieła odbyły się w sobotę, 4 lutego 2017 roku. Osikowa Dolina to niezwykłe miejsce, w którym kultywuje się miejscową tradycję zdobienia i wykonywania różnych przedmiotów z drewna osikowego. Oprócz organizowania warsztatów, Osikowa Dolina prowadzi również sklep internetowy, w którym można zakupić oryginalne, kolorowe i ekologiczne ozdoby, jak również zestawy do samodzielnego wykonania w domu.

Młodzi uczestnicy „Ferii z kulturą” zostali w centrum rękodzieła przywitani niezwykle ciepło. Wystrój tego miejsca już od samego wejścia robi niezwykłe wrażenie, a im dalej, tym piękniej i bardziej kolorowo. Dzieci nie tylko wykonywały samodzielnie ozdobny koszyczek i figurkę Minionka, ale także zostały przez prowadzących zaznajomione z tajnikami drewna osikowego. Mało tego, każdy uczestnik mógł osobiście wystrugać osikowe wiórki – zabawy było przy tym co niemiara.

Już w najbliższą sobotę, 11 lutego, na podobne warsztaty do Osikowej Doliny pojadą lubszeccy seniorzy. Mamy nadzieje, że i oni spędzą czas równie miło i twórczo. Osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć do wycieczki, proszone są o kontakt z koordynatorką projektu z ramienia Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej – Barbarą Witkowską, tel. 691975443. Zapraszamy!

Projekt „Ferie z kulturą – warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży”.
dofinansowany z budżetu Gminy Woźniki w dziedzinie upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w 2017 roku