Lubszecka pielgrzymka na Jasną Górę

18 sierpnia 2017 roku (piątek) z parafii św. Jakuba Apostoła w Lubszy wyruszy coroczna dwudniowa pielgrzymka na Jasną Górę.  Osobom chcącym skorzystać z noclegu w Częstochowie pozostał już tylko jeden dzień na zgłoszenie. Termin upływa 10 sierpnia.

Pozostali uczestnicy pielgrzymki proszeni są o zgłaszanie się do 15 sierpnia. Koszt udziału z noclegiem wynosi 32 zł (należy przynieść je do organizatora, ks. prob. Lucjana Kolorza, konieczne będzie podanie numeru PESEL). Uczestnictwo bez noclegu to 4 zł/1 os., na pokrycie ubezpieczenia i kosztu śpiewnika.

Jak co roku, pielgrzymka rozpocznie się Mszą Św. o godz. 7:00, 18 sierpnia, w lubszeckim kościele parafialnym. Duże bagaże należy wcześniej zdeponować w sali „U św. Jakuba” – zostaną one przetrasportowane bezpośrednio na miejsce noclegu. Bagaże podręczne będą przewożone w aucie asekuracyjnym towarzyszącym pielgrzymom podczas całej drogi. Przewidziane są dwa postoje na trasie (koło kościoła w Starczy oraz w Nieradzie). Na miejscu, po zakwaterowaniu, odbędzie się „Pogodny wieczór”, czyli spotkanie z piosenką. Na wspólną zabawę zaproszeni są wszyscy chętni.

Uczestnicy proszeni są o zabranie chusty i/lub koszulki z lat ubiegłych. Jeśli ktoś nie posiada koszulki z barankiem, a chciałby się w taką zaopatrzyć, proszony jest o przyniesienie białej koszulki do p. Joanny Chrzanowskiej (do 15 sierpnia), która naniesie wzór. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik pielgrzymkowy, ale mile widziane bedzie uzupełnienie repertuaru z innych źródeł.

Organizatorzy apelują do wszytkich osób, które chciałyby pomóc w przebiegu pielgrzymki jako wolontariusze. Potrzebni są w szczególności:
-kierowcy drugiego auta asekuracyjnego
-obsługa medyczna
-dodatkowi fankowi
-animatorzy, osoby śpiewające na trasie i podczas „Pogodnego wieczoru”
-osoby do pomocy w przygotowaniu balonów z helem oraz chętni do
-aktywnego uczestnictwa w piątkowej Mszy Św. (czytanie, psalm, modlitwa) oraz sobotniej Drodze Krzyżowej na Jasnej Górze
-niesienia tuby, krzyża, robienia zdjęć
-pilnowania dzieci, pchanie wózków
-wykonania bukietu na krzyż.
W sprawie zgłoszeń wolontariuszy oraz w razie wszelkich innych pytań i wątpliwości, prosimy kontaktować się z p. Joanną Chrzanowską, odpowiedzialną na sprawy organizacyjne, tel. 506 064 765. Więcej informacji także w ogłoszeniach parafialnych.